Елвіс Преслі коротка біографія та цікаві факти

Суспільство

Елвіс Преслі біографія та цікаві факти про американського співака і актора, одного з найуспішніших виконавців популярної музики XX століття і «короля рок-н-ролу».

Елвіс Преслі коротка біографія на українській мові

Елвіс Аарон Преслі народився в Тупело, штат Міссісіпі, 8 січня 1935 року в бідній сім’ї. Якийсь час Елвіс і його мама жили з бабусею, а його батько провів 8 місяців у в’язниці. У дитинстві Елвіс був сором’язливим хлопчиком, і був дуже близький з матір’ю.

Ще в дитинстві у Елвіса помітили талант до співів. У 10 років він вперше заспівав перед публікою і отримав свою першу гітару. Елвіс любив грати на гітарі. Він носив її з собою куди завгодно, навіть в школу. Він ніколи не отримував формальних уроків співу або уроків гри на гітарі. Він просто дивився, як інші люди співають або грають, і вчив пісні на слух.

Коли Елвіс навчався у восьмому класі, його сім’я переїхала в Мемфіс, штат Теннессі. У Мемфісі Елвіс познайомився з різноманітною музикою.

У Мемфісі була студія звукозапису Sun Records, куди Елвіс вперше пішов в серпні 1953, щоб записати пісню для своєї мами. Пісня називалася «Моє щастя». Елвіс багато працював з Sun Records, сподіваючись, що його помітять. У якийсь момент Сем Філліпс (власник студії звукозапису) запропонував Елвісу разом з парою місцевих музикантів, гітаристом Скотті Муром і басистом Біллом Блеком записати кілька пісень.

Елвіс, Скотті і Білл пішли на Sun Records і почали виконувати різні пісні. Сем Філліпс почув, як грають хлопчики, і зрозумів що у них є хітова пісня «That’s All Right». Він записав пісню, і вона грала по радіо три дні потому. Елвіс був на шляху до того, щоб стати зіркою.

Після виходу «That’s All Right» Елвіс почав грати в місцевих клубах і завоював шанувальників. Незабаром Елвіс, Скотті і Білл подорожували по більшій частині Середнього Заходу, виступаючи з концертами. У 1955 році Елвіс підписав контракт з лейблом RCA. Елвіс з’явився в декількох телевізійних шоу, таких як Шоу Мілтона Берла, Шоу Еда Саллівана і Шоу Стіва Аллена. Тепер він був однією з найбільших зірок в музиці.

У Елвіса був свій унікальний стиль музики і виконання. Він також танцював на сцені, хитаючи стегнами. У той час багато дорослих були шоковані його музикою і танцями. Коли він виступав за шоу, його зазвичай просили не танцювати або знімали по пояс. Підлітки, однак, любили музику і танці Елвіса.

Крім співу і концертів, Елвіс почав зніматися в кіно. Його перший фільм «Love Me Tender» вийшов в 1956 році. Він також заспівав голвну пісню з цього фільму. Протягом наступних 15 років він знявся в більш ніж 30 фільмах, включаючи «Тюремний рок», «Блакитні Гаваї», «Віва Лас-Вегас» і «Подвійні неприємності».

Елвіс був призваний до армії США в 1958 році. Він хотів, щоб з ним поводилися як зі звичайним солдатом. Він служив в армії протягом двох років і був звільнений в 1960 році. За цей час він був частиною 3-й бронетанкової дивізії в Німеччині.

Після служби Елвіс продовжував знімати фільми і записувати пісні. В середині шістдесятих він присвячував більше часу кіно, і його музична кар’єра сповільнилася. Він повернувся до кар’єри музиканта в 1968 році за допомогою спеціального телевізійного шоу, в якому він виконував різні пісні. У 1969 році він випустив альбом «Від Елвіса в Мемфісі», який містив пісню «Підозрілі уми».

Елвіс зустрів свою майбутню дружину Прісциллу, коли він перебував в армії в Німеччині. Вони зустрічалися сім років, перш ніж одружитися в 1967 році. У Елвіса і Прісцилли була дочка на ім’я Ліза Марі.

Елвіс Преслі помер від серцевої недостатності 16 серпня 1977 року. Йому було тільки 42 роки. За останні роки його здоров’я погіршилося, в основному через збільшення ваги і вживання наркотиків. Він був похований в Грейсленді біля могил його матері і батька.

Цікаві факти про Елвіса Преслі

Журнал Rolling Stone назвав «Все в порядку» першоб в історії рок-н-рольною піснею.

Елвіс купив особняк за межами Мемфіса під назвою Грейсленд. Його маєток-музей «Грейсленд» є другим в США після Білого дому місцем по відвідуваності (600 тисяч чоловік в рік).

Його дочка Ліза Марі була одружена з Майклом Джексоном.

Він був номінований на 14 премій Греммі, вигравши 3 рази.

Коли Елвіс вперше зустрів свою майбутню дружину Прісциллу, їй було всього 14 років.

Його музика і фільми, як і раніше дуже популярні. У 2012 році він заробив близько 55 мільйонів доларів.

У Преслі більше ніж у кого-небудь пісень (149), які потрапляли в «гарячу сотню» хіт-параду «Біллборд». З них 40 – у «верхній десятці» і 18 пісень зайняли 1-е місце.

Оцініть статтю
Додати коментар