Еміль Дюркгейм біографія та цікаві факти

Суспільство

Еміль Дюркгейм біографія та цікаві факти з життя французького соціолога і філософа, засновника французької соціологічної школи  викладені в цій статті.

Еміль Дюркгейм коротка біографія

Еміль Дюркгейм з’явився на світ 15 квітня 1858 року у Франції в містечку Епіналь. Закінчивши місцевий ліцей, він вступає в паризьку Вищу Нормальну школу. Він отримав філософську освіту і почав викладати в провінційних ліцеях. До викладацького періоду 1882 – 1887 років у нього сформувався інтерес до суспільного і політичного життя, його теоретичного критичного осмислення.

З 1885 року по 1886 рік, Дюркгейм спочатку в Парижі, потім в Німеччині вивчає філософію, етику і соціальні науки. Починаючи з 1887 року, він займається викладанням соціальних наук у вищому навчальному закладі Бордо. Тут же він засновує соціальну школу, серцем якої став «Соціологічний щорічник». Видання швидко завоювало визнання в громадських колах. У період з 1902 по 1917 роки він читає в Сорбонні лекції з соціології.

Вчений розробляв багато теорій. Емілю Дюркгейму належить теорія самогубства, теорія еволюційного розвитку суспільства, а також концепція органічної і механічної солідарності. В процесі розробки нових теорій і концепцій, він позначив новий предмет науки соціології. Відповідно до теорії Еміля Дюркгейма предметом соціології є соціальні факти, які не зводяться до інших областей – біологічної, психологічної, фізичної. Факти мають свій власний зміст.

Еміль Дюркгейм був першим західним соціологом, який ввів в ужиток поняття «прикладна соціологія». Він вважав, що дана наука надає суспільству набір з правил по соціальній поведінці для людини.

Помер від інсульту в Парижі 15 листопада 1917 року.

Основні роботи Еміля Дюркгейма – «Про поділ суспільної праці», «Самогубство» і «Елементарні форми релігійного життя».

Еміль Дюркгейм цікаві факти

У 1887 році Дюркгейм взяв шлюб з Луїзою Дрейфус, дочкою керуючого ливарним заводом. У шлюбі з нею народилося двоє дітей – Андре і Марі.

У 1882 році, навчаючись в університеті, він був передостаннім студентом в класі. Але все ж Еміль Дюркгейм склав іспити і отримав своє право на викладання.

Дюркгейму належить введення в науковий обіг ряду популярних сьогодні термінів, наприклад, «колективної свідомості».

Дюркгейм особливу увагу приділяв вивченню самогубств. Він виділив наступні його типи: егоїстичне, альтруїстичне, аномічне, фаталістичне.

В університеті Дюркгейм написав дисертацію на латині, яку присвятив творчості Монтеск’є.

Оцініть статтю
Додати коментар