Есе на тему: “Краще думати, а потім говорити”

Твори з укр мови

Спершу подумай, а потім скажи! Таке ми часто чуємо від дорослих, та й приказок про це є досить багато. Твір на тему: “Перш ніж сказати -подумай!” розповість наскільки важливі слова у нашому житті.

Есе на тему: “Краще думати, а потім говорити”

Недарма приказки і прислів’я вважають народною мудрістю. Одне з них звучить так: “Слово – не горобець, вилетить – не спіймаєш“. Трактують його просто: слово, яке ти вимовляєш, вже не можна повернути назад, а наслідки його можуть бути зовсім непередбачуваними. Щодо цього є й інший вислів: “Словом можна вбити, а можна й оживити”. Звичайно, можна ставитись до прислів’я скептично, але це лиш до певного часу, до того, поки не відчуєш, що воно говорить правду.

Дуже часто ми говоримо не роздумуючи над сказаним. Говоримо про себе або про інших й інколи навіть не помічаємо, яке враження справляють наші слова на слухачів. І, навіть, якщо задуматись – нам може здаватись, що нічого такого ми не сказали, хоч насправді сказали трохи зайвого. Часом слова можуть боляче вжалити і вдарити. І прикрим є те, що ці слова вже не можна повернути. Вони вже “вилетіли” і миттєво вчинили те, чого вже не повернеш.

Отакі от раптові й, здавалося б на перший погляд, прості слова (як горобці), є найболючішими. Рани від них гояться довго і щоб залікувати їх потрібен час і багато-багато інших слів. Та чи забудеться отой найболючіший “горобець”? Хтозна…

А якою ж є ситуація, коли несподівано “горобець” прилітає у нашу сторону? Так, здається, навіть гірше, ніж коли він виривається у нас. Слово в’їдається в пам’ять і засідає там надовго. Ранить серце і пульсує в жилах. Минає час і потроху стирає його, але гіркий попіл лишається десь на дні нашої душі і ми вже не можемо з такою легкістю і відкритістю слухати того, хто одного разу випустив таке колюче слово.

Отже, потрібно бути обережними зі словами. Порівняння його з горобцем образне і, якщо горобця все ж можна повернути на місце, то слово, яке злетіло з уст, вже не повернеш. Пам’ятаймо про це і “випускаймо” лише хороші слова.

Автор: cup_of_flowers

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Дата публікації 28.10.2019

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Стивен Кинг

    Все добре,але не “лишнього” а Зайвого

    Відповіcти
  2. надя

    у чому може приявлятися патріотизми людині твір

    Відповіcти
    1. J. G. (Джей Джи) автор

      Твір про патріотизм – https://dovidka.biz.ua/tvir-shho-take-patriotizm/

      Відповіcти
  3. Аліна

    клас

    Відповіcти