Езоп цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Повiдомлення про Езопа розповість коли народився і помер Езоп, також Ви дізнаєтеся цікаві факти про життя давньогрецького байкаря.

Цікаві факти про Езопа

Байки Езопа мають свою родзинку. Їх основу складає народна байка з довгою історією. Вони представляють побутові живі сценки.

Його твори часто спотворювалися. Спершу його переказував римський байкар Федр, потім грецький письменник Бабрій і Лафонтен, Дмитрієв, Ізмайлов.

Езопа часто зображували горбатим і невисоким старцем, також відомо, що він шепелявив. Подейкували, що він мав відразливу зовнішність.

Він є родоначальником жанру байки і художньої мови іносказань, названої в його честь – езопова мова.

Байки Езопа, яких є близько 400, несуть особливу функцію. Вони підштовхують слухача до роздумів.

Коло персонажів байок Езопа є доволі широким: понад 80 різновидів рослин і тварин, близько 30 людських професій, десятки богів та міфологічних постатей.

Біографія Езопа для дітей

Достовірно відомо, що давньогрецький діяч жив в середині VI століття.  Історія не зберегла інформації про його життя. Геродот стверджує, що Езоп служив рабом у господаря з ім’ям Іадмон, що проживавє на острові Самос. Байкар був непокірним працівником і частенько відпускав безглузді жарти, які веселили інших рабів. Спочатку господаря обурювала його поведінку, але незабаром він зрозумів, що його працівник надзвичайно розумний, і відпустив його на свободу. Ось і все, що ми можемо дізнатися з праць Геродота про цю людину.

Ще трохи відомостей можна знайти з роботах історика Геракліта Понтійського. Він вказує, що батьківщиною Езопа була Фракія. Першого його господаря звали Ксанф, він був філософом. Але Езоп був набагато розумніший, ніж Ксанф. Він постійно сміявся над мудрими висловлюваннями свого господаря і його філософією. І той, відпустив свого раба на свободу.

Більше про його життя нічого не відомо. Існують тільки легенди про його загибель, і зберігся збірник байок.

Легенда його смерті говорить наступне. Одного разу правитель Крез відправляє Езопа в Дельфи. Причина цього вчинку невідома. Прибувши в місто, як зазвичай, байкар почав повчати жителів Дельф. Вони дуже обурилися його поведінкою і стали думати, як же помститися Езопу. І вигадали: в його торбинку підкинули чашу з місцевого храму і повідомили священикові, що байкар є злодієм. Езоп як не намагався довести, що він не винен – ​​все було марно. Його засудили до страти: підвели до важкої скелі і змусили стрибнути з неї. Ось так безглуздо закінчив свій шлях байкар з Стародавньої Греції.

На сьогоднішній день зберігся збірник байок Езопа. Але цікавий момент – його було складено в Середні віки. Тому точно стверджувати, що це справжній спадок давньогрецького байкаря не можна.

Короткі відомості про Езопа Ви можете доповнити через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар