“Фарбований шакал” читати, скачати. Індійська народна казка

фарбований шакал читати повністю 5клас

Казка “Фарбований шакал” читати повністю та скачати текст індійської народної казки, що розповідає про те, як шакал обманув звірів.

“Фарбований шакал” читати

Індійська народна казка

В одній лісистій країні жив шакал на ім’я Чандарава. От якось, знемагаючи від голоду, він прибіг до міста, аби чимсь поживитися. Міські собаки помітили його й страшенно завалували, погналися за ним і почали шарпати за боки гострими зубами. Рятуючи своє життя, він, геть покусаний, забіг по дорозі в будинок фарбаря, де стояв великий чан, повний синьої фарби. Ховаючись від переслідувачів, шакал ускочив туди і зробився такий синій, що собаки його не впізнали й порозбігалися. Чан-дарава подався світ за очі і зрештою прибився до лісу. Він був не схожий сам на себе, бо ж синя фарба надала йому зовсім іншої масті. Кажуть так:

Вапно і дурень, жінка й рак, як вчепляться – не відірвать, –

Акула рибу проковтне – гай-гай, не випустить її.

Побачивши цього дивного звіра із синьою, як у Шиви1, шиєю, всі лісові жителі – леви, тигри, пантери, вовки та інші хижаки, сповнені неймовірного страху, кинулися врозтіч, примовляючи: «Хтозна, яку штуку втне цей заброда. Краще нам забігти від нього безвісти». Недарма кажуть:

Якщо не знають, ждать на що, про рід не знають і про міць,

Кому довіритись і як, всяк свій талан знаходить сам.

Чандарава збагнув, що вони перебувають у полоні страху, тож сказав: «О звірі, чому це ви, угледівши мене, стали розбігатися? Вам нема чого боятись! Сам Брахман2, сотворивши мене сьогодні, звелів: “Там, де звірі не мають повелителя, віднині я тебе оголошую раджею3 над усіма ними, і хай титулом твоїм буде раджа Какудрума”. От я сюди й прибув, звірі, щоб прихистити вас під покровом парасольки моєї влади. Звуть мене Какудрума, а народився я в Тримир’ї». По цих словах леви, тигри та інші тварини заволали до нього: «Повелівай, володарю!». Тоді він надав левові чину головного радника, тигра призначив постільним, пантері доручив охороняти скриню, а вовка поставив вартовим біля входу. З родичами своїми – шакалами – він навіть розмови не заводив, а просто вигнав їх у шию, от і все. У царстві було так заведено: леви та інші звірі, промишляючи полюванням, усю здобич приносили йому, а він з висоти своєї царської влади розподіляв її поміж підлеглими.

Одного разу, прибувши на зібрання ради, Какудрума почув, що десь удалині страшенно завиває зграя шакалів. У нього від щастя навіть шерсть настовбурчилась, а в очах заблискотіли сльози радості. Не в змозі стриматись, він схопився і сам почав голосно вити. Здивовані звірі вмить усе второпали і засоромлено похнюпили голови. Оговтавшись, загомоніли: «Ну й обдурив же нас пройдисвіт. Це ж усього-на-всього нікчемний шакал, якого слід розшматувати!».

Той з переляку хотів було тікати, але не встиг: леви та його підручні роздерли шакалика на дрібні шматочки.

Переклад Ігоря Серебрякова

1    Ш й в а – давньоіндійське божество, втілення руйнівного начала Всесвіту.

2    Брахман – в індійській релігії: космічне духовне начало, що є основою всього сущого.

3    Раджа – індійський титул можновладця, князя або царя.

“Фарбований шакал” скачати

Індійська народна казка “Фарбований шакал” скачать fb2, pdf, epub. Завантажуйте казку “Фарбований шакал” повністю і безкоштовно (щоб скачати, обирай і натискай на іконку потрібного формату):

pdf скачать (завантажити безкоштовно) epub скачать (завантажити безкоштовно) fb2 скачать (завантажити безкоштовно)

*розшифрування, щоб зрозуміти який формат Вам підходить:

FB2 – легка структурована книга, ідеально для читання з мобільного;

EPUB – підходить для більшості рідерів, структурована книга;

PDF – відкривається будь-де, зручно для друку.

Аналіз вірша “Фарбований шакал” допоможе у підготовці до уроку.

“Фарбований шакал” аудіокнига

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Мира

  Дякую,задали на доманє завдання.дужк цікава сказка 🙂

  Відповіcти
 2. Ката

  ️️️⛹️⛹️⛹️️⛹️⛹️️️☠️☠️☠️☠️☠️☠️☠️♥️️️️️️️️✌️✊⛹️⛷️‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍⚖️‍‍️‍‍‍‍‍‍‍️‍‍‍‍‍❤️‍‍❤️‍‍‍‍❤️‍‍‍❤️‍‍‍❤️‍‍‍❤️‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍️️‍‍‍‍‍‍‍‍️️⛱️️☀️⛱️⛅️️️️️️️️⛰️☃️⛰️️️️⭐✨⭐⭐⛈️⛈️⭐⭐✨☄️☁️☄️⭐️️️️️️️️️❄️⛄️☃️️️️☃️️️️️️

  Відповіcти
 3. Masha_A

  Дякую за казку, на її задала на зарубіжні літературу,

  Відповіcти
 4. Ілай

  я нічого не зрозумів, а кінец жорстокий. я б не сказав шо це бред але я нічо не зрозумів

  Відповіcти