Флоренс Найтінгейл біографія та цікаві факти

Суспільство

Флоренс Найтінгейл біографія сестри милосердя і громадського діяча Великобританії.

Флоренс Найтінгейл коротка біографія

Народилася 12 травня 1820 року в Флоренції, Італія. В юності подорожувала по Європі. У 1849 році відвідала Інститут діаконіс в Кайзерверты (Німеччина) і повернулася до Англії з твердим наміром стати сестрою милосердя.

У 1853 стала керуючою невеликої приватної лікарні на Харлі-стріт в Лондоні.
У жовтні 1854 року, в період Кримської кампанії, Флоренс разом з 38 помічницями, серед яких були черниці і сестри милосердя, відправилася в польові госпіталі спочатку в Скутарі (Туреччина), а потім до Криму. Послідовно проводила в життя принципи санітарії і догляду за пораненими. В результаті менш ніж за 6 місяців смертність в лазаретах знизилася з 42 до 2,2%.

У 1856 році Флоренс на свої гроші поставила на високій горі в Криму над Балаклавою великий хрест з білого мармуру на згадку про солдатів, лікарів і медсестер, які загинули в Кримській війні.

Кримська війна зробила Флоренс національною героїнею.

Солдати називали її «леді ​​з світильником», тому що вона по ночах з лампою в руках, як добрий світлий ангел, обходила палати з хворими.

В 1856 році у неї стався інсульт, який прикував її до інвалідного крісла більше ніж на півстоліття. Втім, це не завадило її роботі.

Після повернення до Англії (1856) Найтінгейл було доручено реорганізувати армійську медичну службу. У 1859 році військовим міністром знову став Херберт; з його допомогою Найтінгейл домоглася того, щоб лікарні були оснащені системами вентиляції і каналізації; лікарняний персонал в обов’язковому порядку проходив необхідну підготовку; в лікарнях велася строга статистична обробка всієї інформації. Була організована військово-медична школа, в армії велася роз’яснювальна робота про важливість профілактики хвороб.

Найтінгейл була ще і математиком, займалася статистичними дослідженнями, стала новатором у використанні методів інфографіки в статистиці, зокрема, застосовувала кругові (секторні) діаграми. У 1859 році була обрана членом Королівського статистичного товариства і згодом стала почесним членом Американської статистичної асоціації.

Вона написала книги «Нотатки про чинники, що впливають на здоров’я, ефективність і управління госпіталями британської армії» (1858) і «Як потрібно доглядати за хворими» (1860).

Під час війни Найтінгейл вдалося зібрати по підписці велику суму грошей, на які в 1860 році була організована перша в світі школа сестер милосердя при лікарні Святого Фоми в Лондоні. Незабаром випускниці цієї школи почали створювати аналогічні установи при інших лікарнях, і навіть в інших країнах. Так, Еммі Кароліна Ропі, що пройшла навчання в цій школі в 1866-67 році стала піонером створення системи навчання сестер милосердя в Швеції.

Померла Флоренс в Лондоні 13 серпня 1910 року.

Оцініть статтю
Додати коментар