Франсиско Пісарро біографія та цікаві факти

Суспільство

Франсиско Пісарро біографія та цікаві факти з життя іспанського конкістадора, завойовника імперії інків, засновника міста Ліма.

Франсиско Пісарро коротка біографія

Франциско Пісарро виріс в Трухільо, Іспанія. Його батько, Гонсало Пісарро, був полковником у іспанської армії, а його мати, Франциска, була бідною жінкою. Франциско ніколи не вчився читати або писати. Його дитинство було непростим, його виховували бабуся і дідусь, бо його батьки не були одружені. Багато років працював пастухом для свиней.

Однак Франциско був амбітною людиною і хотів поліпшити своє життя. Він чув історії про багатства Нового Світу і хотів відправитися туди і знайти своє щастя. Він відплив в Новий Світ і кілька років жив на острові Еспаньола як колоніста.

Пісарро зрештою подружився з дослідником Васко Нуньєс де Бальбоа. У 1513 році він приєднався до експедицій Бальбоа. Він був навіть членом знаменитої експедиції Бальбоа, яка перетнула Панамський перешийок, щоб досягти Тихого океану.

Коли Бальбоа на посаді місцевого губернатора змінив Педраріаса Давіла, Пісарро подружився з Давіла. Коли Давіла і Бальбоа стали ворогами, Пісарро заарештував Бальбоа. Бальбоа був страчений, а Пісарро був винагороджений за вірність губернатору.

Пісарро чув чутки про землю в Південній Америці, яка була сповнена золота та інших скарбів. Він хотів досліджувати землю і незабаром зробив дві перші експедиції.

У 1524 перша експедиція відправилася для пошуків імперії інків. У цій подорожі разом з Пісарро взяв участь також інший конкістадор Дієго де Альмагро, а результатом експедиції стало відкриття Перу в 1525 році.

Друга поїздка в 1526 році пройшла краще, Пісарро досяг народу тумбеза на кордонах імперії інків. Тепер він точно знав, що золото, про яке він чув існувало. Проте, йому в кінцевому підсумку довелося повернути назад, перш ніж досягти інків.

Пісарро тепер хотів організувати третю експедицію. Однак місцевий губернатор Панами втратив довіру до Пісарро і відмовився. Вирішивши провести ще одну експедицію, Пісарро відправився назад в Іспанію, щоб заручитися підтримкою короля. Пісарро в результаті отримав підтримку іспанського уряду для третьої експедиції.

У 1532 році Пісарро висадився на узбережжі Південної Америки. Відкриття імперії інків Франсиско Пісарро сталося саме в 1532 році. Інки не злякалися, тому що в загоні Піссаро було тільки кілька сотень людей. Але загону Пісарро вдалося полонити вождя інків на ім’я Атауальпа. Незважаючи на запропонований за нього одноплемінниками багатий викуп (кімнату, повну золота і срібла), Атауальпу незабаром стратили.

Завоювання Перу загоном Франсіско Пісарро, зокрема міста Куско, супроводжувалося ще й пограбуванням. Потім в 1535 році було засновано місто Ліма в якості нової столиці Перу. Піссаро керував там в якості губернатора протягом наступних десяти років.

У 1538 році у Пісарро виникла суперечка з його давнім партнером по експедиції і товаришем-конкістадором Дієго Альмагро. Він убив Альмагро. Проте 26 червня 1541 року деякі з прихильників Альмагро на чолі з його сином увірвалися в будинок Пісарро в Лімі і вбили його.

Франсиско Пісарро: цікаві факти

Він був другим двоюрідним братом, колись віддаленим від Ернана Кортеса, конкістадора, який підкорив ацтеків в Мексиці.

Точно невідомо, коли саме народився Пісарро. Це було ймовірно між 1471 і 1476 роками.

Знаменитий дослідник Ернандо де Сото був частиною групи Пісарро, яка завоювала інків.

Франциско супроводжували його брати Гонсало, Ернандо і Хуан протягом його кампанії по завоюванню інків.

Хоча загін Піссаро нараховував менше 200 чоловік їм вдалося вбити більше 2000 інків і взяти ще 5000 в полон. Пісарро також захопив вождя інків. У нього була перевага: зброя, гармати, коні і залізна зброя.

Загін Піссаро на загарбаних територіях не лише грабував, а й знущався над місцевими жінками.

Оцініть статтю
Додати коментар