Квінт Горацій біографія (скорочено)

горацій біографія скорочено Письменники

Горацій біографія скорочено розповість про життя та творчість поета «золотого віку» римської літератури. Повне ім’я Горація – Квінт Горацій Флакк.

Квінт Горацій Флакк біографія коротко

Квінт Горацій Флакк (65—8 рр. до н. е.) народився на півдні Італії, в сім’ї вільновідпущеника — раба, відпущеного на волю. Батько Горація багато працював для того, щоб син здобув гідну освіту. Майбутній поет пройшов усі сходинки тогочасної освіти: від початкового навчання у Римі до філософських занять в Афінах, як це було прийнято у римській знаті.

Захопившись ідеями республіки, Горацій боровся в лавах захисників республіки і став військовим трибуном (командиром легіону) в армії Брута. Горацій уступив у військо Брута, бо почалася громадянська війна

Після поразки армії Брута розчарований Горацій повертається на батьківщину. Тут на нього чекає ще одне випробування: маєток його батька був конфіскований, і поет залишився без засобів до існування.

Саме в цей час Горацій починає писати вірші. Його перші вірші привернули увагу Вергілія, який познайомив молодого поета з Меценатом, що став другом і покровителем Горація.

гораційПознайомившись з Августом, Горацій стає імператорським співцем, проповідником цезаріанства. Але, відчуваючи, що таке життя йому не до душі, усамітнюється у своєму маєтку в Сабінських горах. Згодом Август знову викликає поета в Рим. Так і минає його життя — у втечах на лоно природи та поверненнях до Рима.

Перу Горація належать 2 книги сатир, книга еподів (ліричних віршів), 4 книги од, 2 книги послань.

У своїх одах Горацій, будучи філософським, інтелектуальним поетом, оспівує Рим і Августа, кохання і красу, розмірковує про поезію, життя і смерть, наслідуючи заклик епікурейства «Carpe diem!» («Лови день!»).

Творчість Горація творила величезний вплив на розвиток світової культури. У Римі його твори вивчали в школах, укладали до них коментарі. Не зникав інтерес до творчості поета і в середні віки, й у добу Відродження.

На честь кого Горацій написав багато віршів? На честь Октавіана Августа

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. САНЯ

  КЛАСНИЙ САЙТ ВСЕ ТУТ СПИСИВАЮ

  Відповіcти
 2. оля

  Дякую дуже мені допомогли!

  Відповіcти
 3. Ілля

  топ сайт

  Відповіcти
 4. Андрей

  дякую сайт топ

  Відповіcти