Характеристика Дедала та Ікара

характеристика дедала та ікара 5клас

Давньогрецький міф “Дедал та Ікар” розповідає про образи, відомі кожному. Характеристика Дедала та Ікара на українській мові розкриє образи героїв, їх риси характеру.

Головні герої міфу “Дедал та Ікар”:

  • Дедал. Скульптор, художник, талановита людина, заздрісний і гордий. Працьовитий та наполегливий, винахідливий.
  • Ікар. Його безтурботний син. Неслухняний, самовпевнений, відважний, сміливий, ризикований.
  • Мінос. Цар Криту, жорстокий тиран.
  • Тал (Талос) – талановитий племінник Дедала, який став учнем відомого скульптора.

Характеристика Дедала 

Дедал – головний герой давньогрецького міфу. Це батько Ікара, нащадок царського роду, митець, різьбяр і будівничий.  Він був найвизначнішим ученим, скульптором і архітектором міста Афіни.

Дедал заздрісний та імпульсивний. Коли він розуміє, що його учень Тал стає навіть кращим за нього, то вбиває конкурента. Після цього підлого та жорстокого вчинку Дедал був змушений залишити Афіни й опинився на Криті. Цар Мінос прийняв Дедала з радістю, загадав йому багато роботи, згодом одружив його і в сім’ї Дедала народився син.

Дедал захотів покинути Крит. Але Мінос на це дозволу не давав. Тоді Дедал зробив крила, щоб полетіти з Криту. Він наказував своєму синові Ікарові не підніматися дуже високо, бо «…сонце там палюче, воно розтопить віск – і пір’я розсиплеться». Також батько попереджував сина, щоб той не летів низько над морем, бо хвилі можуть намочити пір’я.

Та Ікар забув батькову пересторогу тому, що він відчув радість вільного польоту, відчув присмак свободи, волі і незалежності.

Характеристика Ікара

Ікар – син Дедала. Він був такий щасливий, коли злетів у небо, що навіть забув слова застереження свого батька. Він потонув у морі, яке пізніше назвали його іменем.

Образ Ікара став втіленням одвічної мрії людства про крила, бо він перший відчув радість вільного лету і віддав за це життя.

Оцініть статтю
Додати коментар