Гарпер Лі біографія скорочено

Письменники

Гарпер Лі коротка біографія розповість про життєвий і творчий шлях американської письменниці, автора роману «Убити пересмішника».

Гарпер Лі біографія скорочено

Нелл Гарпер Лі народилася 28 квітня 1926 року в Монровіллі, штат Алабама. Батько Лі був юристом і членом законодавчих зборів штату Алабама. Вона була четвертою дитиною в сім’ї.

Гарпер Лі закінчила в Монровіллі школу. Інтерес Лі до літератури з’явився саме в середній школі. З 1944 по 1945 вчилася в Жіночому коледжі Хантингдон в Монтгомері. Потім Лі вступила в Алабамський університет, де вона вивчала право з 1945 по 1949 рік.

Один рік провела в Оксфордському університеті, після чого усвідомила, що робота юристом не для неї. Вона вирішила присвятити життя літературі.

Вона покинула університет і переїхала в Нью-Йорк в 1950 році, де працювала в авіакомпанії в якості офіцера з бронювання. Вела скромний спосіб життя, проживаючи в невеликій квартирі в Нью-Йорку і повертаючись іноді до рідної домівки.

Під час свого перебування в Нью-Йорку вона написала роман «Убити пересмішника» в 1959 році. Ця книга стала бестселером, і Лі отримала Пулітцерівську премію за твір в 1961 році.

Гарпер Лі цікаві факти

Перебуваючи в Нью-Йорку, Лі зустрілася з Труменом Капоте, другом дитинства, який також став письменником.

У червні 1966 року Лі указом президента призначають до Національної ради мистецтв.

Гарпер Лі також написала книги: Love — In Other Words(1961), Christmas to Me (1961) та When Children Discover America (1965) були менш відомі читачам.

У березні 2005 Гарпер Лі переїжджає в Амрак. В цьому ж році їде в Лос-Анджелес для отримання своєї нагороди від публічної бібліотеки за досягнення в літературі.

6 листопада 2007 року Президент Джордж Буш вручив Лі президентську медаль за свободу та заслуги перед літературою. Вона також була нагороджена Національною медаллю мистецтв в 2010 році.

У листопаді 2007 року Лі перенесла інсульт, після якого змушена була поселитися в будинку для людей похилого віку.

У 2015 році була видана книга Гарпер Лі «Іди, вартового постав».

Гарпер Лі померла 19 лютого 2016 року у віці 89 років. До самої смерті вона жила в Монровіллі (Алабама).

Оцініть статтю
Додати коментар