“Убити пересмішника” аналіз (паспорт твору)

убити пересмішника аналіз Аналіз твору

Убити пересмішника” аналіз – тема та ідея твору, жанр, проблематика, сюжет та інша інформація допоможе скласти літературний паспорт твору.

“Убити пересмішника” аналіз твору (паспорт)

Автор – Гарпер Лі

Рік написання 1960

Жанр – роман

В книзі піднято багато тем: тема освіти і виховання; тема расизму; тема людини і натовпу; тема людини і суспільства з його забобонами; тема справедливості і несправедливості…

Ідея – всі люди вільні та рівні в правах, незважаючи на колір шкіри та спосіб життя.

Головні герої – адвокат Аттікус Фінч та його діти: тринадцятилітній син Джим та восьмилітня Джин-Луїза, від імені якої й ведеться оповідь, їх друг – Ділл, Том Робінсон – негр, якого захищає на суді Аттікус, сусід Артур Редлі, дорослі і юні жителі містечка (білі і чорні).

Від імені кого ведеться розповідь у романі “Убити пересмішника”? Від імені Джин Луїзи Фінч (на прізвисько Всевидько)

Композиція: у творі 31 глава і 2 частини

Місце події – Алабама.

Час подій – 30-ті рр. минулого століття.

“Убити пересмішника” сюжет твору

Події роману “Убити пересмішника” відбуваються у містечку Мейкоб (штат Алабама)  в середині 30 років 20 ст. У романі є згадки про Велику депресію, про 1930-ті роки, коли США та інші країни світу потерпали від найдовшої економічної кризи. У країні значно зріс рівень безробіття і скоротилося промислове виробництво, а сотні тисяч американців стали бездомними. 

У романі два сюжети книги розгортаються поступово по двох паралельних лініях, щоб до кінця твору зійтися в одній точці.

Перша – обертається навколо «Опудала» Артура Редлі, який живе в напівзруйнованому будинку на одній вулиці з Фінчами і, за чутками, є таким собі монстром. Глазастик, Джим і їх сусід Дилл пустують, всіляко намагаючись виманити Опудало. Несподівано Опудало відповідає взаємністю на їх інтерес, підносячи їм невеликі подарунки до тих пір, поки не сходить зі свого ганку прямо в їхнє життя в ту хвилину, коли він їм найбільше потрібен. Коли Юел, один з героїв повісті, викритий адвокатом, батьком дітей, у брехні, підло мстить, завдаючи кухонним ножем удар Глазастик і ламаючи руки Джиму, тоді і приходить на допомогу той, кого вони найбільше боялися.

Друга сюжетна лінія – про батька Глазастика і Джима, адвоката Аттікуса Фінча. Місцевий суддя призначає його захисником чорношкірого чоловіка Тома Робінсона, який помилково звинувачується в згвалтуванні білої дівчини. Аттікус підозрює, що програє справу, але все одно сміливо протистоїть труднощам, в якийсь момент героїчно стає між своїм клієнтом і натовпом лінчевателей.

“Убити пересмішника” проблеми твору

  • соціальна нерівність;
  • проблеми родини та виховання;
  • проблема оточення, у якому ростуть діти;
  • дискримінація;
  • справедливість;
  • толерантність, тема добра і зла, справедливості і несправедливості, тема людини і суспільства,  відношення між батьками і дітьми, відношення дітей до оточуючих, віра в перемогу

У творі «Убити пересмішника» висвітлюється багато моральних і суспільних проблем. Америка 30-х років ХХ століття представляла собою країну, чорношкіре населення якої було позбавлене громадянських прав. Знаючи про це, Аттікус  Фінч все ж береться захищати негра, знаючи заздалегідь, що програє справу. 

“Убити пересмішника” аудіокнига (переказ українською)

Оцініть статтю
Додати коментар