Хоботні: представники

слон Зоологія

Хто є представникам хоботних тварин, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Хоботні: представники

Хоботні тварини являются плацентарними ссавцями, назва яких походить від характерної для них ознаки – наявності хобота. На сьогоднішній день ці тварини представлені лише одним сімейством – слонами. Вимерлими попередниками хоботних тварин були мастодонти і мамонти. Найдивовижніший орган ссавців це хобот, який представляє зрощені ніс і верхню губу між собою. Аналога хобота в світі немає. Він складається з сухожиль і м’язів, а його тканина має величезну силу і дуже пружна. Слон може підняти хоботом важку колоду або загасити багаття. Також від інших тварин їх відрізняє ще й наявність видозмінених різців – бивнів, що ростуть все життя. Корінні зуби в процесі харчування сточуються і їх замінюють нові зуби.

Варто згадати, що хоботні з’явилися 45 мільйонів років тому в екваторіальній Африці. Після вони розповсюдилися в Африці, Євразії, Північній і Південній Америці. Далекими предками цих тварин були мамонти і мастодонти.

Сьогодні хоботні представники складаються з одного сімейства – слонів. А ось слони представлені трьома видами – Індійським, Африканським, Лісовим.

Лісові слони мають карликовий розмір в порівнянні зі своїми родичами. Їх висота 2,5 м. Тіло вкрите густуватим, коричневим волосяним покривом. Вуха Лісового слона округлої форми, тому його ще називають кругловухим. Він занесений до Червоної книги.

Африканський слон є найбільшим наземнис ссавцем. Довжина тіла досягає 7 м, а маса жителя савани до 7 т. Як правило, вони живуть в національних парках і резерваціях, деяка їх частина живе в пустельних областях Малі та Намібії.

Індійський (Азіатський) слон трохи менше в розмірах від Африканського. Він мешкає в заростях бамбука, широколистяних і тропічних лісах Суматри, Шрі-Ланки, Індії, Китаю, Камбоджі і острова Борнео. Це єдиний представник роду Індійських слонів. Він відноситься до вимираючого виду.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, що до загону хоботні відносяться тільки слони.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. дякую вам

    дякую вам

    Відповіcти