Хто відкрив одноклітинні організми?

Ботаніка

Хто відкрив одноклітинні організми, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Хто відкрив одноклітинні організми?

До одноклітинних організмів відносяться організми, в тілі яких тільки одна клітина, що має ядро. Вони є одночасно і клітиною, і самостійним організмом. До них відносять невидимі неозброєним оком і унікальні найпростіші, бактерії. Одноклітинні організми мають розмір від 0,2 до 10 мкм.

Вивчати найпростіші одноклітинні почали пізніше, ніж інші групи тварин. Це пов’язано з їх маленьким розміром, тому тільки винахід мікроскопа дав поштовх їх вивченню.

Голландець Антоні Левенгук 1675 року під мікроскопом розглядав краплю води і був першим, хто відкрив у воді велику кількість мікроскопічних організмів, ними і були прості одноклітинні.

Дане відкриття викликало великий інтерес. Тоді їх називали «наливними дрібними тваринами». У XVII-XVIII століттях знання про них були хаотичними і невизначеними, що дало «привід» Карлу Ліннею, ще одному вченому, у своїй «Системі природи» об’єднати всіх одноклітинних в один рід найпростіших, які він назвав «Chaos infusorium».

Величезний внесок у розвиток одноклітинних, мікроскопічних організмів вніс Мюллер. У своєму творі він описав 377 їх видів. Вчений запропонував видові і родові назви в системі найпростіших.

У XVIII і початку XIX століттях вивчення одноклітинних набуло протилежного діаметральний характер. Наприклад, Еренберг описав одноклітинних як складно організованих істот, які володіють різними системами органів. Інший вчений, Дюжарден, навпаки стверджував, що вони не мають внутрішньої організації та їх організм побудований на саркоде – бесструктурній напіврідкій живій речовині.

У 1845 році вчені Келлікер і Зибольд відмежувати одноклітинні від загальної групи мікроскопічних тварин.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, хто відкрив одноклітинні організми.

Оцініть статтю
Додати коментар