Хто відкрив явище надпровідності?

Хто відкрив явище надпровідності та в чому полягає суть явища надпровідності Ви дізнаєтеся з цієї статті.

В чому полягає суть явища надпровідності?

Суть надпровідності полягає в набутті речовиною двох не пов’язаних один з одним фундаментальних властивостей – ідеальної провідності і ідеального діамагнетизму.

Хто і коли відкрив явище надпровідності?

Явище надпровідності було відкрито голландським фізиком Камерлінг-Оннесом в 1911 році. Учений займався вимірами ртутного електричного опору при низьких температурних режимах. Фізик намагався дізнатися, наскільки малим може бути опір речовини щодо електричного струму, у разі максимального очищення речовини від будь-яких домішок і максимального зниження теплового шуму, тобто температури.

Експеримент в результаті показав несподівані результати: при температурному режимі нижче 4,15 К1 практично миттєво зник опір. Але суть самого явища надпровідності змогли пояснити тільки в 1957 році. Воно далося воно завдяки квантовій теорії.

Якщо значно спростити суть поняття надпровідності, то її можна пояснити як процес, при якому відбувається об’єднання електронів в шеренги. Вони починають рух, не торкаючись до кристалічної решітки, в якій вони знаходяться. Даний рух абсолютно не схожий на звичайний тепловий хаотичний рух. Це і є надпровідність.

Також, крім низькотемпературної надпровідності в 1986 році було відкрито високотемпературну надпровідність. Було створено складні з’єднання і вони здатні переходити при температурному режимі 100 К в стан надпровідності.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, коли було відкрито явище надпровідності.

Оцініть статтю
Додати коментар