“Художня гімнастика як вид спорту” реферат

Різне

“Художня гімнастика як вид спорту” реферат допоможе Вам підготуватися до заняття.

Реферат про художню гімнастику

Художня гімнастика є досить видовищним видом спорту. Її суть у виконанні танцювальних і гімнастичних вправ, які виконуються з предметами (м’яч, обруч, стрічка, скакалка, булави) або без них.

Сьогодні художня гімнастика визнана олімпійським видом спорту. Гімнастки володіють розтяжкою, гнучкістю, високим поштовхом, хорошою координацією і стрункою фігурою. Всі ці якості набуваються шляхом постійних тренувань під контролем тренера.

Існує Міжнародна федерація гімнастики, яка займається розробкою правил, регламентів виступів і об’єднує множинні національні федерації.

Історія виникнення художньої гімнастики

Художня гімнастика є молодим видом спорту, вона з’явилася завдяки Маріїнському театру: в 1913 році відкрили Вищу школу художнього руху при Санкт-Петербурзькому інституті ім. П.Ф. Лесгафта. Викладачі школи вже мали досвід з викладання ритмічної, естетичної і танцювальної гімнастики. Об’єднавши всі стилі в один, було дано поштовх до появи художньої гімнастики.

Перший чемпіонат з художньої гімнастики пройшов в Ленінграді в 1941 році. Коли почалася Велика Вітчизняна війна, то розвиток спорту трохи призупинилося. У 1945 році створили першу секцію художньої гімнастики, яку пізніше перетворили на федерацію СРСР.

Надалі художня гімнастика розвивалася з шаленою швидкістю, залучаючи все більше охочих до своїх лав. Перший чемпіонат пройшов в 1948 році. Через рік їх стали проводити щорічно. Потім був Кубок СРСР (з 1965 року) і всесоюзні змагання серед дітей (з 1966 року). Незабаром художні гімнасти стали виїжджати з програмами за межі Радянського Союзу, і цей вид спорту отримав визнання Міжнародної федерації гімнастики, отримавши статус офіційного.

Перша міжнародна зустріч відбулася в Софії в 1960 році, учасниками якої були Болгарія – СРСР – Чехословаччина. У 1963 році пройшли міжнародні змагання з художньої гімнастики в Будапешті – Кубок Європи. Через 4 роки з’явився новий командний вид змагання: групові вправи. У 1980 році художню гімнастику включили в програму Олімпійських ігор. Уже з 1984 року розпочалася її історія.

Короткі правила художньої гімнастики

Виступи проходять або з предметами, або без. На міжнародних змаганнях виступи проходять обов’язково з предметом.

Гімнастична програма йде під фонограму.

Кожна вправа триває 75 – 90 секунд на килимі розміром 13х13 м.

Виступи оцінюються за 20-бальною шкалою.

Виступи оцінюють 3 бригади суддів. Дві підгрупи оцінюють труднощі програми (техніку), ще 4 судді оцінюють хореографію і артистизм. За помилки знімаються бали. Також формальну сторону виступу оцінює суддя-координатор.

Серед предметів, з якими виступають гімнасти, виділяють: синтетичні або конопляні скакалки, синтетичний або дерев’яний обруч, синтетичний або гумовий м’яч, каучукова або пластикова булава, атласна стрічка, паличка.

На сьогоднішній день художня гімнастика є найпрестижнішим міжнародним змаганням, яке проводиться раз на чотири роки. Перший чемпіонат, що проводився Європейським гімнастичним союзом, відбувся в 1978 році.

Сподіваємося, що реферат на тему “Художня гімнастика” допоміг Вам підготуватися до заняття. А доповнити розповідь про художню гімнастику Ви можете через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар