Ігнатій Лойола коротка біографія та цікаві факти

Суспільство

Ігнатій Лойола коротка біографія та цікаві факти з життя зібрані в цій статті.

Ігнатій Лойола біографія

Лойола Ігнатій – засновник і перший генерал ордена єзуїтів.

Народився 23 жовтня 1491 року в замку Лойола. Іспанський ідальго (дрібний дворянин), Лойола з молодості присвятив себе військовій службі, був офіцером в армії Карла V, короля Іспанії і імператора Священної Римської імперії.

Ледве виживши після важкого поранення, Ігнатій залишив службу і прийняв постриг в монастирі францисканського ордена. У ті роки католикам доводилося витримувати натиск, з одного боку від Реформації, з іншого – «людей Відродження». Все це в однаковій мірі загрожувало колишній ролі Церкви.

Вихідці з Флоренції Відродження – представники сімейства Медічі на папському престолі привели справи до повного занепаду, використовуючи владу в особистих політичних і фінансових інтересах і прагнучи бути швидше світськими владиками Італії, ніж главами Церкви. У цих умовах в 1534 р. Лойола, полум’яно віруючий католик, і шестеро його соратників прийняли рішення створити для порятунку Церкви і відновлення престижу Риму Товариство Ісуса. Члени організації з самого початку виходили з принципу «мета виправдовує засоби» і були готові на все для боротьби з єресями і пороками.

За щасливим для Товариства збігом Папа Римський Климент VII (Джуліо Медічі) помер в рік його заснування. Новий Папа Павло III в 1540 р. затвердив створення чернечого ордену Ісуса (єзуїтів) на чолі з Лойолою. Орден швидко перетворився в потужну силу римського духовенства. Єзуїти зосередилися в Тридентському Вселенському соборі і виступили як найгарячіші поборники консолідації Церкви. Завдяки рішенням собору вони отримали контроль над церковною освітою і розширили свій вплив. Павло III надав ордену воістину безмежні повноваження в боротьбі проти єресей.

Лойола прославився не тільки як глава ордена, але і як видатний католицький богослов. Для єзуїтів він розробив і теологічно обгрунтував духовну практику зосередження і сприйняття божественних енергій – явно під впливом містичних доктрин східної Церкви.

Помер 31 липня 1556 року в Римі.

Ігнатій Лойола цікаві факти

У 1622 був зарахований Римсько-католицькою церквою до лику святих.

Вын був 13 дитиною в сім’ї та тягарем для батьків, і ті віддали його відставному королівському скарбнику Хуану Веласко, який, мабуть, був хрещеним батьком маленького Ігнатія.  Веласко мав можливість помістити хлопчика пажем в свиту Фердинанда III.

Він не їв м’яса і не пив вина в усі дні, крім неділі.

Ігнатій Лойола не був письменником, але змыг залишити свій слід у світовій літературі. Багато дослідників творчості Сервантеса стверджують, що головний герой роману “Хитромудрий ідальго Дон Кіхот Ламанчський” був списаний саме з нього.

Не знаючи навіть латини, він почав навчання в нижчій школі вже пысля 30 рокыв. Але це його не бентежило. Він був настільки захоплений навчанням, що вчителі не брали з нього грошей. Щоб здобути освіту богослова, Ігнатій провчився 10 років. Під час навчання проповідувати йому було заборонено. Але його бажання поділитися своїм духовним досвідом було таке сильне, що чекати він уже не міг і, порушуючи заборону, йшов на вулиці міста.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Маргарита

    Дякую. Чудовий сайт,завжди ним користусь.

    Відповіcти