Інерція в техніці, в побуті, в спорті

Фізика

З проявом інерції тіл нам доводиться зустрічатися в повсякденному житті. Назвати приклади інерції в природі і техніці, в житті і спорті можна, якщо розуміти що це таке.

Приклади інерції в природі і техніці, в житті та спорті

Що таке явище інерції?

Це явища збереження швидкості тіла при відсутності дії інших тіл. Наприклад футбол коли футболісти штовхають м’яч або катання на льоду.

Приклади інерції в житті: Людина, що біжить не може відразу зупинитися, вона за інерцією пробігає деяку відстань, поступово зменшуючи швидкість.

Приклади інерції в техніці: гальмівний шлях машини – через інерцію, куля летить по інерції, сепарація молока – завдяки інерції … Якщо, не гальмуючи, вимкнути двигун автомобіля, то автомобіль не відразу зупиниться.

Приклади інерції в побуті: заварна кава, після розмішування ложкою – продовжує крутитися; спіткнувшись на бігу вперед летимо по інерції; діти штовхають машинки і вони їдуть по інерції; штовхнули двері – вони зачинилися за інерцією; дзига крутиться по інерції; паперовий літачок летить по інерції

Приклади інерції в спорті: метання диска, списа та молота – снаряд летить по інерції. М’ячі й шайби всюди залітають в ворота і кошики по інерції. Стрибки в довжину – політ по інерції

Оцініть статтю
Додати коментар