Інформація про глухаря. Цікаві факти про глухаря

Зоологія

Інформація про глухаря та цікаві факти про глухарів розкажуть про те як живуть ці птахи.

Глухар звичайний

Глухар звичайний (глушець)- один з найкрасивіших і великих птахів роду тетеруків. Це один із найбільших птахів Українських Карпат.

Розмірами цей птах порівнянний з індичкою. Голова і хвіст у самця чорні, самка ж має строкате оперення з відтінками жовтого, червоного і бурого кольорів.

Мешкає глухар в хвойних лісах. Від морозів глухарі ховаються в снігових заметах, але спати воліють на дереві. Їх міцні лапи здатні надійно триматися на зледенілих ялинових гілках. Взимку глухарі живуть поодинці, рідко збираючись в невеликі зграї. Але ближче до весни вони починають збиратися на токовище. Токовище – це особливе для глухарів місце в лісі, де самці співають пісні для самок і виконують для них танці. Якщо самці один з самців здасться привабливим, вона закликає його відповідною піснею. Токування у глухарів зазвичай проходить мирно, але буває так, що два самці одночасно приймають на свій рахунок заклик самки і тоді між ними починається бій. Вони стрибають один на одного, махають крилами і голосно кричать, нічого не помічаючи навколо. А самка в цей час залишає токовище з третім обранцем.

Під час токування глухар в певний момент виконання своєї пісні на кілька секунд повністю втрачає слух, за що цю птицю і прозвали глухарем. Цю особливість птиці використовують мисливці, щоб ближче підібратися до неї. Полювання на глухарів в усі часи було дужу популярним. Дійшло до того, що у Великобританії цю птицю винищили повністю. І лише, через якийсь час, вдалося відновити популяцію глухарів в цій країні за рахунок особин, привезених з інших країн.

Самці глухарів не приймають ніякої участі в вирощуванні пташенят. Після періоду токування вони починають линяти, йде зміна оперення, і птах якийсь час не може літати. Тому на час линьки самці надійно ховаються в лісі.

Турбується про потомство тільки самка глухаря. Вона сама шукає місце для гнізда, відкладає яйця і терпляче висиджує їх.

Після того, як з’являються пташенята, турбот у матусі додається. Їй доводиться часто водити своє сімейство на пошуки їжі. Маленьким глухарята потрібна тваринна їжа – жучки, черв’ячки і різні лісові комахи. Щоб вгамувати спрагу, вони поїдають соковиті стебла рослин. У міру дорослішання пташенята переходять на рослинну їжу. Дуже їм подобаються ягоди, особливо брусниця.

Навчившись літати, пташенята глухаря починають самостійне життя. Попереду їх чекає перша в житті зима, яку вони проведуть в глухих ялинових лісах, харчуючись тільки хвоєю.

Глухар: цікаві факти для дітей

Глухар – найбільший птах сімейства тетеруків. Глухар веде осілий спосіб життя. Але іноді може перелітати з одного лісу в інший.

Виділяють 16 видів глухаря, які відрізняються кольором оперення.

Зимують глухарі маленькими зграйками, а при сильних морозах ховаються в замети і виходять тільки поїсти. Перед зимою глухарі запасаються камінчиками, тому що в цей період часу їжа дуже жорстка і груба, а вони допомагають шлунку перетравлювати їжу.

Зазвичай в м’язовому шлунку знаходиться до 2000 камінчиків вагою до 30 г.

Глухарі – травоїдні птахи. Навесні і влітку вони харчуються в основному пагонами, квітами, бруньками, листям, травою, лісовими ягодами, насінням, зрідка – комахами. Але пташенят глухарі вигодовують комахами і павуками.

Денний раціон самок становить приблизно 250 г корму, а самців 400-500 г.

Глухар літає дуже рідко. А якщо і полетить кудись, то як правило, піднімається не вище дерев.

Глухар – полігамний птах, пар не утворює. Виконавши свій шлюбний обов’язок, самці йдуть в гущавину лісу, де починають линяти. Турбота про потомство повністю лягає на самку.

Тривалість життя глухаря в природі 9-10 років.

Сподіваємося, цікаві факти про глухаря допомогли дізнатися Вам багато нової інформації.

Оцініть статтю
Додати коментар