Ісаак Ньютон відкриття і внесок в науку

Фізика

Ісаак Ньютон відкриття і внесок в науку англійського математика, механіка, астронома і фізика, творця класичної механіки, основоположника сучасної фізики змінив науку.

Ісаак Ньютон внесок в фізику

Ньютон вважається основоположником сучасної фізики. І зовсім не даремно. Ним було сформульовано основні закони механіки. Також він створив єдину фізичну програму, яка на базі механіки описала всі фізичні явища.

Крім того, вчений «подарував» світу закон всесвітнього тяжіння, дав пояснення того, як планети рухаються навколо Сонця і як Місяць рухається навколо Землі. Він був першим, хто вивчив і пояснив такі явища як припливи в океанах.

Ньютон по праву вважається основоположником акустики, механіки суцільних середовищ і фізичної оптики. Що стосується оптики, науки про природу світла, то тут він особливо відзначився. Проводячи експеримент, Ісаак Ньютон пропускав пучок світла крізь трикутну скляну призму і тим самим відкрив дисперсію. Дисперсія – це явище, яке має на увазі під собою розкладання в спектр білого світла.

Також Ньютон є винахідником телескопа – рефлектора з увігнутим дзеркалом. І нової теорії, яка говорить про те, що світло складається з дрібного потоку корпускул – частинок.

Внесок Ньютона в математику

Ньютону належить розробка диференціальних і інтегральних числень. Вчений описав ряд формул, використовуючи які можна робити до графіків функцій дотичні в абсолютно різних точках. Ще одне математичне досягнення Ісаака Ньютона – це методи, які вимірюють швидкість процесу зміни параметрів механічних систем. Він описав принцип обчислення площ і обсягів різних тіл. Всі свої головні думки Ньютон виклав у праці «Математичні початки натуральної філософії».

Ісаак Ньютон внесок в астрономію

Ньютон займався дослідженням найважливішої проблеми – кінця або нескінченості Всесвіту. Він прийшов до висновку, що він обмежений в просторі і всі тіла в ньому з часом з’єднаються в одне тіло.

Він розділив рух планет навколо Сонця на 2 складові – рух і падіння по орбіті. Кожна з планет робить еліпсоїдальний рух по замкнутому колу. Однак як відбувається орбітальний рух, було незрозуміло. Навіть сила тяжіння не могла пояснити це явище. Тоді Ньютон припустив, що існує якась сила, божественна, яка змушує планети до орбітального руху.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок в науку зробив Ньютон.

Оцініть статтю
Додати коментар