Іспанія характеристика країни

іспанія цікаві факти Географія

Особливості Іспанії, її географічного положення, природних ресурсів, економіки, населення, культури описані в цій статті.

Іспанія характеристика країни

Особливості ЕГП Іспанії

Іспанія займає більшу частину Піренейського півострова, знаходиться на південному заході Європи. Вона межує на півночі з Андоррою і Францією, з Португалією на заході, з Гібралтаром на півдні.

Держава омивається на півночі Біскайською затокою, Середземним морем на сході, Атлантичним океаном на заході. Іспанії належать ще такі острівні групи: Альборан і Балеарські острови в Середземному морі, міста-анклави Сеута і Мелілья на території Марокко, Канарські острови в Атлантичному океані, Алусенас і Чафаранас, Велес-де-ла-Гомера. Загальна площа з островами становить 504,8 тис. км2.

Природні особливості Іспанії

Рельєф. Плоскогір’я Месета з Центральними Кордільєрами займає основну частину Іспанії. На сході і півночі розташувалися Піренейські, Кантабрійські, Іберійські, Каталонські гори. З південного боку – Андалусські гори і Сьєрра-Морена. Велика частина території зайняті пасовищами, рівнинами, а узбережжя славиться красивими бухтами і пляжами.

Водні ресурси. На території країни протікає багато річок і озер дощового походження. Це Тахо, Гвадіана, Гвадалквівір.

Флора і фауна. Рослинний світ Іспанії дуже багатий. Багато ендемічних рослин. Примітно, що великі ліси збереглися лише в північній частині країни. Це пов’язано з господарською діяльністю. Тут поширені каштани, в’язи, ясени, буки, дубові і вічнозелені хвойні ліси, альпійські великі луки. У середземноморських районах багато посадок кам’яного дуба і лавра. Найбагатші на рослинний світ рівнинні частини річки Ебро і північноатлантичні схили країни. Також зустрічаються зарості мирта, ялівцю, рясту. Тваринний світ різноманітний: тут мешкають козулі, олені, піренейський козел, кабани, олень, бурий ведмідь, лисиці, вовки, рисі. Влітку багато хижих птахів, а восени і навесні прилітають рідкісні види гусей і фламінго.

Клімат. Клімат субтропічний середземноморський, зима дощова і м’яка, літо посушливе і спекотне. Клімат різко змінюється з північного заходу на південний схід. Це обумовлено близькістю Африки. Середня зимова температура становить + 4 … + 5С, річна – + 29С. Рівень опадів коливається в межах 500 – 1000 мм на рік.

Особливості економіки Іспанії

Іспанія – це індустріально-аграрна країна. Вона спеціалізується на видобутку вугілля, вольфраму, уранової руди, калійних солей, заліза. Розвинені галузі промисловості: нафтохімічна, хімічна, текстильна і виноробство. Сільське господарство відрізняється вирощування цукрових буряків, зернових, соняшнику, бавовнику в великих кількостях. Лідирують галузі переробки оливи і виноградарства, тваринництва та рибальства.

Особливості населення Іспанії

На кінець 2019 року чисельність населення Іспанії становить 45 714 609 осіб. Переважно це однонаціональна країна – близько 80% населення країни це іспанці. Також тут живуть і національні меншини: португальці, цигани, євреї, американці, марокканці, французи, бразильці, аргентинці, німці, перуанці.

Національні особливості Іспанії

  • Іспанці не люблять сидіти вдома. Після сімейної вечері вони виходять на вулиці поспілкуватися з сусідами або родичами. Ця традиція називається «пасео».
  • Вони дуже не пунктуальні. Навіть на важливі ділові переговори рідко приходять вчасно. Роботу виконують акуратно, часто в останній момент.
  • Характерні риси іспанської культури – фламенко і севільянас.
  • Улюблене заняття іспанців сієста – двогодинний сон або відпочинок після обіду.
  • Візитна картка країни – корида.
  • Для іспанців бар є храмом спілкування.
Оцініть статтю
Додати коментар