Історія виникнення першого телефону

Цікаві наукові факти

Історія виникнення телефону для дітей буде цікавою та пізнавальною. Історія створення телефону викладена нижче.

Історія виникнення першого телефону

Історія винайдення телефону почалася ще в минулому столітті. А сьогодні наше життя неможливо уявити без телефонів. Вони допомагають нам спілкуватися з друзями, залишатися на зв’язку з батьками, кликати на допомогу лікаря або рятувальника, дізнаватися потрібну інформацію. А сучасні телефонні апарати більше схожі на справжні комп’ютери: з виходом в мережу Інтернет, можливістю слухати музику, дивитися кіно і мультфільми, весело проводити час за іграми, захоплююче вчитися.

А були ж часи, коли люди, щоб передати інформацію стукали в барабани, розводили багаття, відправляли поштових голубів, споряджали гінців. Все це було ненадійно: пішов дощ – сигнальний вогонь погас, на птицю з листом напав яструб, кінь листоноші зламав ногу. Тому людство постійно шукало зручний спосіб передачі цінної інформації на відстані.

Наприклад, в 16 столітті вчений з Італії Джованні делла Порта придумав переговорні труби, які він мріяв прокласти по своїй країні. Але з цієї затії нічого не вийшло: фантастичну на ті часи ідею ніхто не підтримав.

Дідусем сучасного телефону можна назвати електричний телеграф. Його винайшов американець Семюел Морзе. Хоча він був художником, викладачем і мандрівником, але одного разу його захопило таке явище, як електрика. Кілька років він бився над винаходом телеграфу і в 1837 році, нарешті, представив його світу. Правда, перший сигнал, який передали по дроту довжиною в 500 метрів, прочитати не змогли. Але Морзе не здавався і придумав для свого телеграфу спеціальний код, в якому замість звичних нам букв були точки і тире. Потім цей код назвали азбукою Морзе, яку й зараз використовують військові, моряки і зв’язківці.

Трохи пізніше в Європі, в 1860 році німецький вчений Філіп Райс представив пристрій, який за допомогою проводів міг передавати звуки на відстань до 100 метрів. Він же і дав своєму дітищу назву телефон, який утворився з двох давньогрецьких слів – «далеко» і «голос / звук». Цікаво, але в щасливе майбутнє апарату Райса ніхто не вірив, і довгий час його винахід не мав підтримки інших вчених.

Наступний важливий етап в житті телефону знову відбувався в Сполучених Штатах Америки. 14 лютого 1876 року Александр Белл отримав патент – документ про те, що саме він винайшов телефон. На цьому історія створення такого потрібного нам всім апарату могла б закінчитися, але …

Понад століття А.Белла в усьому світі вважали повноправним винахідником телефону. Але, як виявилося, справжній «батько» передавального пристрою – італієць Антоніо Меуччи. Ще в 1860 році в Нью-Йорку він опублікував замітку в газеті, що після тривалих років наполегливої ​​роботи він винайшов «звук, що біжить по дротах». Тоді він назвав цей пристрій телектрофоном. Газету прочитали в компанії «Вестерн Юніон», яка підступно заволоділа всіма кресленнями А.Меуччі. Італійцю обіцяли сприяння, але обдурили його. Патент на винахід, заявку на який А.Меуччі подав ще в 1871 році, так і не був йому виданий. Довести за життя своє авторство на телектрофон він не зміг і помер у злиднях. І тільки в 2002 році Антоніо Меуччі визнали справжнім винахідником телефону.

За часів, коли наші батьки були дітьми, телефони були домашніми – з проводами і дисками: щоб набрати номер, потрібно було вставити палець в отвір з потрібною цифрою і крутити диск. Якщо потрібно було терміново подзвонити, то на вулицях стояли телефонні кабінки, звідки можна було зробити дзвінок, закинувши монету або спеціальний жетон.

Зараз більшість людей користуються мобільними телефонами. Їх історія почалася в середині 20 століття, коли в різних країнах почали розробляти експериментальні моделі. Так, в 1957 році в Радянському Союзі Леонід Купріянович створив радіотелефон, який носити з собою було важко через вагу в 3 кілограми. Взірець справжнього стільникового телефону в 1973 році випустила компанія «Моторола». Він був трохи легше – більше 1 кілограма. Продаватися в магазинах мобільники стали в 1984 році, ставши спочатку предметом розкоші, а тепер – великими помічниками сучасних людей.

Оцініть статтю
Додати коментар