Історичний портрет Махатма Ганді

Махатма Ганді біографія  Історія

Історичний портрет Махатма Ганді підготуватися до уроку історії та дізнатися більше про індійського політичного діяча.

Махатма Ганді: історичний портрет

Махатма Ганді – один з найвизначніших людей Індії і світу, борець за незалежність Індії, національний герой Індії, автор багатьох праць з політології і філософії, автор принципу ненасильства.

Дата народження: 2 жовтня 1869 року.

Махатма (Могандас) Ганді належав до касти бакалійників (саме так перекладається його прізвище), продавців прянощів. Був шостою дитиною в родині. В дитинстві нічим особливим не виділявся. У школі був сором’язливим і намагався уникати однолітків. У тринадцять років взяв шлюб з дівчинкою-однолітком Кастурбай. У них було 4 синів. Від старшого з них Махатма відмовився через його спосіб життя (вживав алкоголь, залазив у борги, вів розпусне життя; згодом помер від сифілісу).

З 1888 року Махатма Ганді навчався в Лондоні. Через 3 роки навчання отримав диплом адвоката. За роки перебування в Лондоні покращив знання англійської мови, вивчив французьку, познайомився з релігійними книгами мусульман Кораном і християн Біблією.

Махатма Ганді: цікаві факти

Попрацювавши кілька років адвокатом у Бомбеї, Махатма переїхав разом з родиною у південноафриканську провінцію. Провів тут більше 20 років життя – з 1893 до 1914. Завдяки роботі тут фінансове становище Махатми значно покращилось. В 1914 році повернувся в Індію.

Після повернення до Індії почав займатись громадськими справами, писав філософські праці, став на позицію незалежної Індії. Його праці знайшли підримку серед багатьох індусів. Махатма Ганді поширював думку про ненасильницький протест, який знайшов підтримку серед його однодумців. За свої погляди був неодноразово ув’язнений.

Індія завдяки Махатмі не брала участі у Першій світовій війні. Ганді писав листи Адольфу Гітлеру, в яких відмовляв його від розв’язання другої світової війни.

1947 року Індія стала незалежною. Фактично робота Махатма Ганді завершилась. 20 січня 1948 року на нього було здійснено перший замах. Він відмовився від охорони. І вже 30 січня 1948 року Махатма Ганді був убитий трьома пострілами під час вечірньої молитви.

Автор: cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар