Карл Бер біографія та цікаві факти

Суспільство

Карл Максимович Бер біографія та цікаві факти з життя російського натураліста і засновника ембріології.

Карл Бер біографія скорочено

Карл Максимович Бер (уродженець Карл Ернст) з’явився на світ 28 лютого 1792 року на території нинішньої Естонії. З дитинства проявляв інтерес до природних явищ. У 18-річному віці вступає в Дерптський університет на медичний факультет. Після захисту дисертації отримує ступінь доктора медицини і відправляється навчатися за кордон.

Вчений встиг попрацювати в Вюрцбурзі, Кенігсберзі, Відні. Працюючи в Кенігсберзькому університеті Карл влаштував зоологічний музей і написав роботи з анатомії тварин і «Історію розвитку тварин». Молодий фахівець захопився порівняльною анатомією.

У 1826 році Карл Бер очолив в Кенігсберзькому університеті кафедру анатомії і отримав в Петербурзі вчений ступінь члена Імператорської академії. У 1827 році отримав посаду професора Петербурзької Академії Наук. У зв’язку з цим в 1834 році дослідник переїжджає в Росію і захоплюється вивченням території країни. Так Бер став мандрівником і географом. У 1837 році він очолив експедицію на Нову Землю, де було відкрито 90 невідомих раніше рослин і 70 безхребетних тварин.

Друга грандіозна експедиція Карла Бера в Каспійський край тривала цілих 3 роки. Він займався вивченням фауни риб, в результаті вийшла праця «Пропозиції для кращого устрою Каспійського рибальства». Вчений був першим, хто дав ряд узагальнень для розуміння біологічної продуктивності в морських водоймах. Йому належить опис Красноводської затоки і острова Челекен.

Він керував ще кількома експедиціями, в ході яких було вивчено рослинний і тваринний світ Поволжя, Кольського півострова, Фінської затоки, Закавказзя, Азовське море, Чорне море і Каспій.

Карл Бер свою практичну діяльність закінчив в 1864 році в стінах Санкт-Петербурзької академії наук. Тоді ж він перебрався в Дерпт, свою історичну батьківщину, де помер 28 листопада 1876 року.

Карл Бер цікаві факти:

Вчений помер уві сні.

У 11 років захоплювався тригонометрією, алгеброю і геометрією.

Батько Карла – Магнус фон Бер був відставним офіцером російської армії і був дворянином.

Мати Юлія фон Бер, була дочкою майора російської армії.

У 7 років хлопчик не тільки не вмів читати, він навіть не знав жодної букви алфавіту.

Володів англійською, французькою, німецькою, естонською мовами і латиною. Трохи знав російську.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися багато корисної інформації про життя видатного дослідника Карла Бера. 

Оцініть статтю
Додати коментар