Цитатна характеристика героїв твору “Кайдашева сім’я”, їх детальний опис, риси характеру, поведінки допоможуть розкрити їх образи.
- “Кайдашева сім’я” цитатна характеристика героїв
- Цитатна характеристика Омелько Кайдаша
- Цитатна характеристика Маруся Кайдашиха
- Цитатна характеристика Карпа “Кайдашева сім’я”
- Цитатна характеристика Мотрі “Кайдашева сім’я”
- Цитатна характеристика Лавріна “Кайдашева сім’я”
- Характеристика Мелашка “Кайдашева сім’я”
- «Кайдашева сім’я» аудіокнига (переказ)
“Кайдашева сім’я” цитатна характеристика героїв
Цитатна характеристика Омелько Кайдаша
Омелько Кайдаш: стельмах, небагатослівний, забобонний, віруючий, «зазнав панщане горе», полюбляє перехилити чарку.
Портрет Омелька: «Широкі рукава закачались до ліктів; з-під рукавів було видно здорові загорілі жилаві руки. Широке лице було сухорляве й бліде, наче лице в ченця. На сухому високому лобі набігали густі дрібні зморшки. Кучеряве посічене волосся стирчало на голові, як пух, і блищало сивиною.»
“Лице його було жовте, як віск”
“Він був добрий стельмах, робив панам і селянам вози, борони, плуги та рала і заробляв добрі гроші, але ніяк не міг вдержати їх у руках. Гроші втікали до шинкаря. Панщина поклала на Кайдашеві свій напечаток…”
“Його голова стояла сива, аж біла, тільки брови чорніли на широкому блідому лиці та темні очі блищали, неначе у ямках, глибоко позападавших під бровами.”
“Старий Омелько був дуже богомільний, ходив до церкви щонеділі не тільки на службу, а навіть на вечерню, говів два рази на рік, горнувся до духовенства, любив молитись і постити; він понеділкував і постив дванадцять п’ятниць на рік, перед декотрими празниками…”
Цитатна характеристика Маруся Кайдашиха
Маруся Кайдашиха – «від її погляду молоко кисне», «на словах, як на цимбалах грає», сварлива, улеслива, любляча бабуся.
«Вона була вже не молода, але й не стара, висока, рівна, з довгастим лицем, з сірими очима, з тонкими губами та блідим лицем. Маруся Кайдашиха замолоду довго служила в дворі, у пана, куди її взяли дівкою. Вона вміла дуже добре куховарить і ще й тепер її брали до панів та до попів за куховарку на весілля, на хрестини та на храми. Вона довго терлась коло панів і набралась од їх трохи панства. До неї прилипла якась облесливість у розмові й повага до панів. Вона любила цілувать їх в руки, кланятись, підсолоджувала свою розмову з ними. Попаді й небагаті панії частували її в покоях, садовили поруч з собою на стільці як потрібну людину…”
” В неї аж губи трусились до лайки, та не було з ким лаяться…”
“По другий бік тину стояла баба Кайдашиха, висока та суха, неначе циганська голка, в запасці, в рясній білій, як сніг, сорочці, в здоровій хустці на голові. Сліпе око біліло ніби наскрізь, як вушко в голці, хоч туди нитку затягай…”
Цитатна характеристика Карпа “Кайдашева сім’я”
Карпо: мовчазний, жорсткий, «з нього буде добрий посіпака», працьовитий.
Портрет Карпа: «Широкий в плечах, з батьківськими карими гострими очима, з блідуватим лицем. Тонкі пружки його блідого лиця з тонкими губами мали в собі щось неласкаве. Гострі темні очі були ніби сердиті.»
“Карпо був білявий, але волосся на його голові звершечку було трохи рудувате…”
Цитатна характеристика Мотрі “Кайдашева сім’я”
Мотря: «має серце з перцем», «бриклива, як муха у Спасівку», заможна, галаслива, жорстока.
Портрет Мотрі: «Висока на зріст, рівна станом, але не дуже тонка, з кремезними ногами, з рукавами, позакачуваними по лікті, з чорними косами, вона була ніби намальована на білій стіні. Загоріле рум’яне лице ще виразніше малювалось з чорними тонкими бровами, з темними блискучими, як терен, облитий дощем, очима. В лиці, в очах було розлите . щось гостре, палке, гаряче, було видно розум з завзяттям і трохи з злістю.»
“Але Мотря була не з таківських, щоб комусь покорятись…”
“Діло ніби горіло в Мотриних руках…”
“— Бо твоя жінка таки гадюка, вибачайте в цім слові, батюшко. Твою жінку тільки посадить в клітку та показувати за гроші, як звірюку, на ярмарках. Вона кривдила, батюшко, й нашу матір, вибила їй око, й моїх дітей так і лупить ломакою по чому влучить, — жалівся Лаврін…”
Цитатна характеристика Лавріна “Кайдашева сім’я”
Лаврін: лагідний, жартівливий, протилежний за характером і зовнішністю своєму брату, неконфліктний, романтичний.
Портрет Лавріна: «Молоде довгасте лице було рум’яне. Веселі сині, як небо, очі світились привітно й ласкаво. Тонкі брови, русяві дрібні кучері на голові, тонкий ніс, рум’яні губи – все подихало молодою парубочою красою. Він був схожий з виду на матір.»
“Веселому, жартовливому меншому братові хотілось говорити…”
«Який гарний парубок, хоч і білявий, які в його веселі очі!» — подумала дівчина, поглядаючи скоса на Лавріна…
Характеристика Мелашка “Кайдашева сім’я”
Мелашка: вродлива, добра, лагідна, з бідної сім’ї, тиха.
«Була невелика на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгообраза, повновида, з тонким носиком. Щоки, червоніли, як червонобокі яблучка, губи були повні та червоні, як калина. На чистому лобі були ніби намальовані веселі тонкі чорні брови, густі-прегусті, як шовк.»
“Мелашка була з поетичною душею, з ласкавим серцем. Часом вона в своїй розмові несамохіть вкидала слова пісень…”
“Брови чорні, очі карі — любо подивитися; личко, як калина, а як гляне, засміється, в мене серце в’яне…”
“Мелашка була молоденька й невеличка на зріст, але проворна, жвава…”
“Мелашка розцвіла і стала повніша на виду. Її очі, її тонкі брови блищали на сонці, а лице горіло рум’янцем од висків до самого підборіддя…”
Цитатна характеристика героїв повісті “Кайдашева сім’я” може бути доповнена кожним читачем через форму коментарів.
Красава! Дякую!
Дуже вам вдячний! Дякую вам за цю інформацію та сайт!!!
Дуже дякую, я схожий на Лавріна, гагагагагага!
Життєво
краш виходить
Самый лучший сайт! Всегда спасает, автору респект максимальный!!!
Раджу додати, ще одну цитату до характеристики Мелашки. Наприклад цю: “Мелашка була молода, незугарна до важкої роботи…” Дякую вам за вашу працю!