Кирило і Мефодій біографія та цікаві факти

Суспільство

Кирило і Мефодій біографія розповість чому Кирила та Мефодія називають творцями слов’янської писемності

Кирило і Мефодій біографія

Кирило і його старший брат Мефодій народились у місті Солунь (тепер Салоніки, Греція) в сім’ї воєначальника. Кирило народився в 827 році до н.е., а Мефодій в 815 році. Брати-греки прекрасно володіли як грецькою, так і слов’янською мовою.

Мефодій, якого в миру звали Михайлом, був військовим і мав звання стратега провінції Македонії. Кирило, який носив до постригу ім’я Костянтин, навпаки, з ранніх років захоплювався наукою і культурою сусідніх народів. Він перекладав на слов’янську мову Євангеліє. Також вивчав в Константинополі діалектику, геометрію, астрономію, арифметику, філософію і риторику. Завдяки своїм великим знанням Костянтин міг взяти в дружини аристократку і зайняти важливі посади в вищих ешелонах влади. Але він відмовився від усього цього і став простим охоронцем бібліотеки в соборі Св. Софії. Звичайно, довго Костянтин тут не затримався і зайнявся викладанням в столичному університеті. А Михайло в той час також залишив військову кар’єру і став настоятелем монастиря на Малому Олімпі. Костянтин був знайомий з константинопольським імператором і за його дорученням в 856 році відправився з вченими в Малий Олімп. Зустрівшись там з братом, вони вирішили написати абетку для слов’ян.

Кирило і Мефодій – творці слов’янської азбуки

Подальше життя їх пов’язане з церковною діяльністю. Передумовою рішення зайнятися створенням слов’янської абетки було те, що в 862 році до Константинополя прибули посли моравського князя Ростислава. Князь просив імператора Константинополя дати йому вчених, які б навчили його народ християнській вірі на їх мові. Ростислав ратував на те, що його народ давно хрещений, а ось богослужіння ведеться іноземною мовою. А це дуже незручно, адже не всі його розуміють. Імператор, обговоривши прохання моравського князя з патріархом, відправили братів до Моравії. Разом зі своїми учнями вони зайнялися перекладом. Спочатку брати переклали християнські книги на болгарську мову. Це були Псалтир, Євангеліє і Апостол. У Моравії церковні діячі 3 роки навчали місцеве населення грамоті і вели служби. Крім того, вони відвідали Панонію і Закарпатську Русь, де також прославляли християнську віру.

Одного разу у них стався конфлікт з німецькими священиками, які не бажали вести службу слов’янською мовою. Папа Римський в 868 році викликав братів до себе. Тут всі прийшли до ґ компромісу, що слов’яни можуть вести службу на рідній мові.

Перебуваючи в Італії, Костянтин сильно захворів. Зрозумівши, що смерть не за горами, він приймає чернече ім’я Кирило. На смертному одрі Кирило просить брата, щоб той продовжував займатися просвітницькою діяльністю. 14 лютого 869 року він помер

Просвітницька діяльність Мефодія

Повернувшись до Моравії Мефодій (він вже прийняв чернече ім’я) займається тим, про що просив його брат. Але в країні відбулася зміна священиків, і німці віддали його до монастиря. Римський Папа Іоанн VIII, дізнавшись про подію, заборонив німецьким служителям церкви вести літургії поки вони не випустять Мефодія. У 874 році його звільнили, і він став архієпископом. Часто проводити обряди і проповіді слов’янською мовою доводилося таємно. Помер Методій 4 квітня 885 року.

Після смерті обох братів було канонізовано.

Кирило і Мефодій цікаві факти

Різниця у віці між Мефодієм та Кирилом становить 12 років. Крім них в родині було ще 5 синів.

Кирило сам навчився читати в ранньому віці.

Кирило володів слов’янською, грецькою, арабською, латинською мовами та івритом.

24 травня – день шанування пам’яті братів.

Мефодій 10 років прослужив в монастирі на Малому Олімпі до їх зустрічі з братом і загальної проповідницької діяльності.

Сподіваємося, що повідомлення про Кирила і Мефодія допомогло Вам дізнатися інформацію про цих християнських проповідників. А свою розповідь про Кирила і Мефодія Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. про

  короче спс

  Відповіcти
 2. Roma

  Пушечка

  Відповіcти
 3. Dark

  пон спс

  Відповіcти