Комета прилітає” сюжетний ланцюжок подій

комета прилітає сюжетний ланцюжок 5клас

Скласти сюжетний ланцюжок до твору “Комета прилітає” Туве Янссон варто, щоб запам’ятати послідовність подій.

Сюжетний ланцюжок “Комета прилітає”

 1. Наближається день народження Мумі-троля.
 2. Мумі-троль знайшов нову стежину, що йшла до лісу. Щоб не загубити, склав 2 гілочки навхрест. Мумі-троль і Чмих ідуть мандрувати, беруть із собою канапки, морс, яблука, карамельки.
 3. Стежка привела до моря, яке дуже подобалося Мумі-тролю, але не подобалося Чмихові, який почував себе самотнім. Мумі-троль пірнав за мушлями та перлинами, вирішив стати… шукачем перлів.
 4. Мумі-троль вирішив зберігати перли у скриньках, а Чмихові запропонував стати шукачем скриньок для перлів. Чмих побачив кошеня і попросив Янголів, щоб котик з ним потоваришував. І раптом… знайшов печеру. Вирішив у ній жити.
 5. Коли повернулися додому, Мумі-мама прикрашала місток. Під мостом жив Ондатр. Під час зливи, його будинок завалився, тому він пішов ночувати до Мумі-тролів.
 6. Вранці Ондатр предрік загибель Землі через комету. Потрібно було знайти Обсерваторію. Мама зібрала наплічники і відпустила Мумі-троля та Чмиха до обсерваторії.
 7. Ондатр розповідає, що дощ, що йде, є надзвичайним і він має передчуття, що щось станеться.
 8. Мумі-троль вирішує відправитися з Чмихом на плоту до обсерваторії в Самотні Гори, щоб дізнатися, що відбувається.
 9. По дорозі вони зустрічають Нюхмумрика, який жив у жовтому наметі, грав на губній гармонії. Нюхмумрик сказав, що комети прилітають, коли хочуть, можуть з’явитися де схочуть. Якщо з’явиться тут, то Земля розлетиться на друзки. Тепер у небезпеки з’явилося нове ім’я – КОМЕТА.
 10. Вони потрапляють до Гранатового урочища. Чмих спустився в урочище за гранатами, які сяяли червоним світлом. А 2 гранати виявилися… очами велетенської ящірки. Чмих залишився без коштовностей.
 11. Втрьох попливли далі. Ледь не загинули (врятував Гемуль, який колекціонував рослини та комах). Друзі розвели багаття та напекли оладків.
 12. Ще одна цікава історія Нюхмумрика про Хропусь, які схожі на Мумі-тролів, але вміють змінювати колір від світло – блакитного до блідо – рожевого від хвилювання.
 13. Мумі – троль знайшов браслет Хропсі, який та постійно носила. Небо забарвилося неприродним багрянцем. Усі збагнули, що це комета. Нарешті прийшли до вежі Обсерваторії, де був найпотужніший телескоп.
 14. В обсерваторії Мумі-троль дізнався в найкращого професора в світі (він спостерігав за цією кометою 93 роки!) про те, що комета дуже швидко наближається до Землі й згідно розрахунків зіткнеться з нею 7 серпня о 8 годині 42 хвилини 4 секунди А вже було 3 серпня 7 година 53 хвилини, тож вони поспішають додому.
 15. Дорогою додому стали скидати каміння у провалля, Мумі-троль не втримався і полетів у прірву. Але рятівна мотузка допомогла.
 16. Мумі-троль рятує Хропсю від отруйного куща. Після наради вирішили переправлятися через море. Але те зникло. До кінця світу 2 дні. Хропсі забагалося на танці, де познайомились з водяниками, повзиками, мавками.
 17. По дорозі зайшли до крамнички «Сонячна Олива». У крамниці Нюхмумрик хотів придбати штани, але не нові. (8 марок) – не купив. Хропся придбала різдвяну зірку і подарувала Мумі-тролю як нагороду.(3 марки). Мумі-троль придбав для Хропсі люстерко. (5 марок). Чмих випив склянку лимонаду. (74 пенні) Але грошей ні в кого немає. Бабуся, сказала, що … вона їм винна іще 74 пенні, і дала цукерок.
 18. Нюхмумрик придував пройти через висохле море на ходулях. Переходили провалля. Чмих знайшов скриню зі скарбами. Великий спрут хотів їх з’їсти. Врятувала Хропся, діставши своє дзеркальце.
 19. Дорогою додому вони зустрічають нових друзів, включаючи Гемуля-філателіста. Вдома мама спекла великого торта. Вирішили усі сховатися у печері Чмиха.
 20. Наближається катастрофа «2» – циклон (ураган). Нюхмумрик вигадав зробити повітряну кулю з хламиди Гемуля. Врятувались.
 21. Тим часом, комета виросла до велетенських розмірів. Природа наче зачаїлася. Батьки Мумі – троля чекали на ганку.
 22. Всі разом вони встигають раніше за комету, починають вантажити речі до печери, взяли навіть ванну.
 23. Однак Мумі-троль згадує про свого друга Чмиха, який шукав кошеня, і вони разом встигають повернутися в грот у останній момент. Ондатр сів на торт Мумі – троля. Матуся всім співає колискову.
 24. Комета пролітає повз Землю, не завдаючи їй шкоди. На ранок сонце все осяює навкруги, море повертається і життя в Мумі-долині продовжується далі.

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар