Корисні копалини Чернігівської області

Географія

Корисні копалини Чернігівської області

На Чернігівщині є різноманітні корисні копалини.

Корисні копалини Чернігівської області: нафта, газ, торф, бішофіт, пісок скляний, сировина цементна, крейда будівельна, пісок будівельний, сировина керамзитова, глина.

Важливе значення мають паливні корисні копалини – нафта і газ. Нафтогазоконденсатні родовища засереджені в Ічнянському, Прилуцькому, Варвинському, Талалаївському районах і входять до Дніпровсько-Донецької нафтогазоносної області.

Велике значення мають запаси високоякісних скляних пісків (Ріпкинський район) та родовища крейди у Новгород-Сіверському районі та цегельної сировини по всій території області.

Промислове значення мають вапняки, гіпс, мергель. Налічується близько 15 родовищ глин, придатних для виготовлення черепиці, кахлю, гончарних виробів і художньої кераміки.

В Ічнянському районі експлуатується єдине в Україні родовище бішофіту, унікальне за своїми запасами і лікувальними властивостями.

Також серед офіційних шахт на Чернігівській області працює видобувний центр Замглайське по видобуванню торфу, що знаходиться біля річки Снов неподалік від самого міста Чернігова.

Оцініть статтю
Додати коментар