“Кумедія з Костем” головні герої

кумедія з костем 7 клас

“Кумедія з Костем” головні герої та характеристика образів оповідання В.Винниченка

Головні герої твору “Кумедія з Костем”

  1. Кость – головний герой оповідання. Він не має батьків, він байстрюк, незаконнонароджений син пана
  2. Другорядні герої – Данилко, Семенець та Микита, Лановий, Тетяна, пан.

“Кумедія з Костем” характеристика героїв

Портрет Кості – “Зеленкуваті, вузенькі, глибокі оченята його не одривались, а губи роззявились, і з-за них виглядали ріденькі, гостренькі зуби. Здавалось, що він як укусить, то мусить страшно боліти, більше, ніж від кого другого. Але Кость ніколи не кусався. Хто б і як його не бив, він ні за що не кусався. Се був кумедний-таки хлопець!”

За Костевими дивацтвами, незрозумілістю, непривабливістю, відчайдушністю криється біль, прагнення привернути до себе увагу, комусь сподобатися, довести, що він все-таки людина, а не якась істота, про яку всі одностайно кажуть: «байстрюк». Автор уважно виписує найдрібніші деталі в показі поведінки й зовнішності Костя: він схожий на «забитого боязкого собаку», що вишкіряє зуби й гавкає або гарчить в обличчя кожному, хто насміхається з нього. Кость постає перед читачами як безправна, зацькована, несправедливо ображена й принижена усіма дитина.

Що спільного і відмінного між Костем та Семенцем, Данилком, Микитою? Хоча вони однолітки, але доля в них різна: хлопці мали свій дім, родину, а Кость – ні, він жив у панському домі з обслугою та  пас худобу.

Кость              СпільнеСеменець,Микита,  Данилко
пасе панських коріводноліткиДанилко, Семенець та Микита пасуть свою худобу
байстрюк; у нього  не було ні  матері , ні батькапасуть худобу на лугуживуть з батьками
дуже бідно, неохайно одягнений, босийпритаманне все дитячегарно одягнені:всі були в свитках і чоботях
живе на панській кухнілюблять розважатисямали родину, свій дім,були «домашніми дітьми» Чорненький і чистенький, як кузочка, Данилко
відчайдушний, зверхня поведінкадивляться дещо зверхньо на  Костя
він схожий на “забитого боязкого собаку”, що вишкіряє зуби й гавкає або гарчить в обличчя кожному, хто насміхається  з нього,безправна, зацькована, несправедливо ображена й принижена усіма дитина.Самовпевнені

«Кумедія з Костем» короткий зміст (аудіокнига)

Оцініть статтю
Додати коментар