Леонард Ейлер внесок в науку

Фізика

Досягнення Леонарда Ейлера, великого швейцарського математика і фізика викладені в цій статті. Реферат про Леонарда Ейлера допоможе підготуватися до уроку.

 Леонард Ейлер внесок в науку

Леонард Ейлер – унікальна постать світової науки. Його досягнення в математиці отримали визнання ще за життя. Крім того, що він очолював кафедри Берлінської і Петербурзької академій, Ейлер був членом Лондонського королівського товариства і Паризької АН. Відмінною рисою вченого була його продуктивність. За життя світ побачило більше 500 його статей і книг, а посмерто – ще 400.

У Леонарда було досить широке коло занять – він досліджував сучасну математику і механіку, математичну фізику, теорію пружності, оптику, теорію машин, теорію музики, балістику, страхову справа і морську науку. Ейлер вперше сформулював механічний принцип малої дії і справив його на практиці. Йому належить розробка динаміки і кінематики твердого тіла.

 Леонард Ейлер що відкрив?

Вчений зробив багато відкриттів в різних областях науки. Він:

  • Досліджуючи небесну механіку, він висунув теорію руху Місяця,
  • В області оптики Леонард сформулював формулу двоопуклої лінзи.
  • Запропонував розрахунковий метод для обчислення показників заломлення середовища.
  • Розрахував оптичні вузли для мікроскопа.

Багато часу він приділяв дослідженням коливання струни, мембрани і пластинки. Але головне досягнення Леонардо Ейлера було скоєно в області математики. Він розробив математичний аналіз і заклав фундамент для розвитку математичних дисциплін. Математик був першим, хто ввів функцію комплексного аргументу і поклав початок функції комплексної змінної.

Також він є творцем варіаційного обчислення і вивів екстремум функціоналу. Йому належать також такі досягнення – відкриття класичного способу розв’язання лінійних рівнянь з постійними коефіцієнтами, методу варіації довільних. Він виділив основні властивості рівняння Риккати, він інтегрував лінійні рівняння і створив прийоми їх вирішення, створив формулу підсумовування Ейлера – Маклорена.

Ейлер є засновником теорії спеціальних функцій. Він був першим, хто став розглядати косинус і синус як функції і зайнявся дослідженням властивостей циліндричних, гіперболічних функцій і еліптичних інтегралів. Він застосував вперше натуральні рівняння кривих і заклав фундамент основ теорії поверхонь.

Леонард Ейлер внесок в математику відображений в його основних працях: «Механіка, або Наука про рух, викладена аналітично», «Теорія руху твердого тіла», «Диференціальне числення», «Введення в аналіз», «Інтегральне числення», «Універсальна арифметика» , «Листи про різні фізичні і філозофічні матерії, писані до деякої німецької принцеси …», «Механіка».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які досягнення швейцарського математика Леонарда Ейлера.

Оцініть статтю
Додати коментар