“Людина невидимка” скорочено

Невидимець скорочено Короткий зміст

“Людина невидимка” скорочено по главах допоможе дізнатися всі подробиці роману Герберта Веллса.

“Людина невидимка” скорочено

1. Поява незнайомця

На початку лютого до Айпингу приїхав незнайомець. Він відразу оселився в трактирі «Кучер й коні» у місіс Холл. Незнайомець був весь у бинтах, рукавичках, в капелюсі, виднівся тільки його рожевий ніс. Так як постояльців в цей час не було, місіс Холл з радістю прийняла нового постояльця. Незнайомець був не особливо ввічливий і квапив господиню з доставкою його речей для продовження своїх досліджень. Будь-які розпитування про себе він переривав і проганяв геть. Місіс Холл прийняла незнайомця за вченого, якому зробили операцію і тепер він змушений носити бинти.

2. Перші враження містера Тедді Хенфрі

У трактир увійшов годинникар Тедді Хенфрі, якого місіс Холл попросила відремонтувати годинник у вітальні, де проживав новий постоялець. Хенфрі спеціально довго чинив годинник, щоб поговорити з незнайомцем, але той постійно його обривав і потім взагалі вилаяв містера Хенфрі за повільність. Коли Хенфрі повертався з корчми, то зустрів містера Холла, якому розповів про підозрілого постояльця, що оселився у його дружини в трактирі. Містер Холл повернувся додому і хотів розібратися, в чому справа, але дружина попросила його не втручатися.

3. Тисяча і одна пляшка

У трактир кучер Фіренсайд доставив особисті речі незнайомця. Коли постоялець зустрічав їх на ганку, на нього кинулася собака кучера і вкусила за руку. Незнайомець втік до своєї кімнати і містер Холл пішов за ним, але незнайомець закрив перед його обличчям двері і на якусь частку секунди Холл побачив порожнечу замість руки. Через якийсь час постоялець спустився, сказав, що все в порядку з рукою і можна піднімати його речі. Серед речей було безліч ящиків з різного виду пляшками. Незнайомець зайняв ними весь простір, пообіцяв доплатити за незручність і попросив до нього більше нікому не входити.

Увечері в трактирі чоловіки почали обговорювати незнайомця і його поведінку.

4. Містер Кас інтерв’ює незнайомця

Минув деякий час перебування незнайомця в трактирі і містер Холл почав наполягати на його виселенні, але місіс Холл не хотіла ще цього робити. Про незнайомця почали поширюватися чутки, так як він ні з ким не спілкувався, був грубий, не ходив до церкви і гуляв тільки безлюдними вулицями вночі. Діти його охрестили «Людина-привид». Доктор Касс вирішив познайомитися з незнайомцем і прийшов до нього в гості, після чого переляканий і приголомшений відправився до вікарія Бантинга розповісти про те, що трапилося. Під час його розмови рецепт незнайомця потрапив в камін і той обпалив рукавичку і скинув її, а під нею була порожнеча. Коли доктор запитав, що це означає і чому у нього немає руки, той невидимою рукою схопив його за ніс. Доктор вдарив його по невидимій руці і втік з кімнати.

5. Крадіжка зі зломом в будинку вікарія

Вночі в будинок вікарія Бантінга забрався злодій і вкрав золото. Але злодія господарі не побачили, хоча у них на очах самі відкрилися вхідні двері, а після закрились.

6. Меблі сказились

Цим же ранком містер і місіс Холл помітили, що постояльця немає вдома, а вхідні двері не закриті. Коли вони повторно повернулися до постояльця в номер, меблі почали самі нападати на місіс Холл і виштовхувати її з кімнати. Подружжя вирішило, що в меблі вселилися духи і послали за ковалем Сенді Воджерс, а пізніше і за містером Гакстер. В цей час з кімнати вийшов постоялець, показав усім на пляшку спиртного, натякаючи на їх пияцтво, і зі стуком замкнув свої двері. Всі розійшлися.

7. Викриття незнайомця

У місті починалось свято, а розлючена місіс Холл вирішила більше не заходити до незнайомця і не приносити йому їжі. В обід постоялець вийшов з кімнати з вимогою принести йому їжі, але місіс Холл відмовилася, поки той не сплатить рахунки. Почалася словесна перепалка, в результаті чого незнайомець зняв з голови пов’язку, і відвідувачі побачили відсутність голови. Всі вибігли зі страху з дому. Пізніше містер Холл, констебль Боббі Джеферс і Воджерс увійшли в трактир, за ними послідували інші чоловіки. Вони побачили людину без голови, який їв за столом. Коли його спробували заарештувати, він почав бійку і роздягнувся. Через якийсь час багато чоловіків отримали стусанів, так як їх хтось бив невидимий. Незабаром невидимка зміг вибігти з корчми і сховатися.

8. Мимохідь

Містер Джіббінс дрімав на пагорбі і раптом почув біля себе кроки, чхання і відчайдушну лайка. Але нікого не було поруч.

9. Містер Томас Марвел

Самотній холостяк Томас Марвел сидів у канави і приміряв нові пошарпані черевики. Почувши голос за спиною, він почав з ним спілкуватися, але коли повернувся, то нікого не побачив. Марвел вирішив, що він п’яний або хтось жартує над ним. Тоді невидимка почав кидати в нього каміння, поки Марвел не повірив в нього. Невидимка розповів, що він така ж людина, як і Томас і йому потрібна його допомога. Томас Марвел пообіцяв не видавати невидимку і допомогти йому.

10. Містер Марвел в Айпингу

У Айпингу почали забувати про невидимку й думати, що це був якийсь фокус. Всі готувалися до свята. О четвертій годині в місті з’явився незнайомець (Томас Марвел), який попрямував до трактиру «Кучер й коні» і підозріло поводився. Містер Гакстер вирішив, що це був злодій і почав його переслідувати. У цей момент щось його повалило на землю, і Марвел втік з міста.

11. У трактирі «Карета й коні»

Історія, що було насправді: Невидимка прийшов в Айпинг разом з Марвелом і велів йому чекати біля корчми, поки він забере свої книги. У кімнаті були Касс і Бантінг, які досліджували речі невидимки. Завдяки Марвелу, який «випадково» відкрив двері, невидимка пробрався до них. Він наказав роздягнутися чоловікам, щоб забрати собі їхні речі і свої книги.

12. Невидимка лютує

У трактирі запідозрили недобре в кімнаті, де знаходився Невидимка, а тут ще містер Гакстер погнався за Марвелом. Невидимці довелося терміново діяти, і він передає речі Марвелу, після чого збиває з ніг усіх переслідувачів свого спільника і починає бійку з усіма, хто попадається йому під руку.

13. Містер Марвел клопоче про відставку.

Марвел з переляку втік і від Невидимки. Коли Невидимка його знайшов, то надавав йому стусанів і зажадав його слухняності у всьому. Коли Марвел попросив його відпустити, Невидимка сказав, що він йому потрібен і він його поки не відпустить.

14. У Порт-Стоу

На наступний день Марвел сидів на лаві біля корчми в Порт-Стоу і нікуди звідти не йшов, постійно постукуючи себе по кишенях. На спроби перехожого моряка зав’язати з ним розмову, він всіляко намагався позбутися від нього. В цей день у багатьох пропадали гроші, після чого по повітрю переміщалися в кишені Марвела.

15. Людина, що біжить

Доктор Кемп спостерігав зі свого вікна загадкову картину, як чоловік швидко біг повз його будинок з жахом на обличчі. Це був Марвел, який з вкраденими грошима намагався сховатися від Невидимки.

16. У шинку «Веселі крікетисти»

Марвел забіг в кабачок і попросив врятувати його від Невидимки. Господар, візник, полісмен і чорнобородий чоловік пообіцяли йому захист. Невидимка пробрався всередину і схопив Марвела і почав душити його. Чоловіки кинулися на допомогу, і зав’язалася нова бійка, яка дозволила Марвелу втекти. Коли Невидимка знову побіг за ним, чорнобородий чоловік встиг зробити низку пострілів і був переконаний, що він або вбив, або поранив невидимку.

17. Гість доктора Кемпа

Доктор Кемп пропрацював до другої години ночі, після чого вирішив спуститися на кухню за водою, де виявив криваву пляму. Коли він піднявся до себе в кімнату, то в ній виявився Невидимка, який відразу впізнав Кемпа і сильно зрадів зустрічі. Невидимка назвав його по імені, а згодом сказав, що він Гриффін – однокурсник Кемпа. Кемп приніс йому поїсти і випити.

18. Невидимка спить

Невидимка пообіцяв розповісти все про себе вранці Кемпу, і, взявши з доктора слово про приховування його присутності, Гриффін випер Кемпа з його ж кімнати, закрився і ліг спати. Доктор Кемп не зміг заснути вночі, він перечитував газети зі зведеннями про Невидимцу і зрозумів, що Гриффін збожеволів. Доктор вранці пише лист полковнику Едаю і піднімається до Гриффина,  і чує як той б’є посуд в кімнаті.

19. Деякі основні принципи

Гриффін розповідає, як він став невидимкою. Після навчання Гриффін кидає медицину і захоплюється фізикою, а саме оптичної непроникністю. Відразу з’явилася ідея навчитися змінювати коефіцієнт заломлення світла за рахунок зміни пігментації. Незабаром Гриффін почав підозрювати свого професора Олівера в шпигунстві за його розробками і Гриффін вирішує піти від нього. Щоб мати можливість проводити своїми досліди далеко від сторонніх очей, Гриффін вирішує пограбувати свого батька. Батько його незабаром застрелився, так як викрадені гроші були у нього на збереженні.

20. У будинку на Грейт-Портленд-стріт

Гриффін зняв квартиру на Грейт-Портленд-стріт і продовжив свої досліди, з’їздив на похорон батька, де навіть не спробував відновити чесне ім’я батька. Після повернення в квартиру, Гриффін продовжив свої досліди і зумів сховати шматок білого матерії. Далі була кішка з подушкою, але дослід частково не вдався, так як не зникли очі. Незабаром кішку Гриффін вигнав з квартири, а сам почав вживати стрихнін, від якого у нього з’являлися додаткові сили і підвищена дратівливість. До Гриффіна прийшов домовласник і просив пояснити, що за досліди він проводить, так як це шкодить репутації його будинку, але Гриффін тільки закрив двері перед ним. Він зрозумів, що йому треба щось робити, тому вирушив на пошту зі своїми документами і записами і залишив їх там, а сам повернувся в квартиру для здійснення головного досліду – перетворення себе в невидимку. Увечері прийшов господар будинку і вручив документ про виселення, але коли побачив Гриффіна, то втік з жахом. Почався процес зникнення, і частина тканин почали видозмінюватися. Ніч пройшла в сильних муках, і Гриффін був готовий померти. Вранці господар прийшов з синами і поліцією і вибив двері, але в квартирі нікого не виявилося. Гриффін повністю зник і виліз на дах, звідки зі зловтіхою спостерігав за тим, що відбувалося. Після цього він підпалив свою квартиру і будинок, щоб замести сліди.

21. На Оксфорд-стріт

Гриффін спочатку отримував задоволення від своєї невидимості, але незабаром зрозумів, що це приносить чимало проблем. На нього наштовхувалися перехожі, зачіпали екіпажами, нападали собаки, холодно було ходити без одягу. Прийнявши його за привид, за ним погналися хлопчаки з дорослими, і дивом він зумів втекти, а незабаром він зрозумів, що застудився.

22. В універсальному магазині

Треба було десь переночувати, і Гриффін вирішив сховатися в універсальному магазині, де він поїв і заснув. На наступний день, торговці виявили щось дивне і почали його переслідувати (він одягнувся, щоб зігрітись). Довелося знову все з себе скинути та вийти на вулицю ні з чим.

23. На Друрі-Лейн

На вулиці Невидимка себе відчув безпорадним, так як сніг і бруд видавали його, і він вирішив піти на околицю міста. Так він потрапив в костюмну лавку, де жив тільки один худий старий-горбань. Гриффін його оглушив, зв’язав в простирадло, вкрав гроші і костюм, і вирішив поїхати до Айпинга.

24. Невдалий план

Невидимка розповідає Кемпу, що йому треба знайти бродягу Марвела і забрати у нього свої книги. Після цього він пропонує Кемпу зайнятися спільно вбивствами і почати тероризувати місцевих жителів. У цей момент Гриффін помічає, що в будинок прийшов полковник Едай, звинувачує Кемпа в зраді, б’ється з Кемпом і тікає з дому.

25. Полювання на невидимку

Кемп повідомляє Едаю, що Гриффін схиблений і його треба терміново зупинити. Він допомагає полковнику організувати людей на пошуки Невидимки: патрулі ходять з собаками, всі жителі закривають двері, ретельно перевіряється залізниця і порт, намагаються не дати Гриффіну залишити територію, лягти спати і поїсти.

26. Вбивство Уікстида

Невидимка сховався в чагарнику, цей вчинок дав можливість поліції оточити місцевість і не дозволити йому втекти. Невидимка був в люті і ходив по дорозі з залізним прутом. Прут помітив містер Уікстид і вирішив простежити за ним, в результаті чого Гриффін їм і вбив Уікстида. Невидимка вирішив готуватися до битви.

27. У обложеному будинку

Гриффін пише листа Кемпу, що сьогодні він починає свій терор і першого кого він уб’є, буде доктор Кемп. Кемп відправляє служницю за допомогою, в цей час до нього приходить полковник Едай. Гриффін починає бити вікна і Едай бере револьвер у Кемпа і виходить з дому, щоб привести собак. Гриффін забирає у нього револьвер і просить повернутися в будинок, коли ж Едай намагається забрати його назад, Невидимка вбиває полковника. Невидимка знаходить сокиру і вибиває віконниці на кухні. Служниця приводить двох поліцейських, і вони вступають в сутичку з невидимкою, а Кемп тікає з дому.

28. Цькування мисливця

Кемп добіг до міста, весь цей час Гриффін його переслідував. Коли Кемп побачив людей, то почав їм кричати, що тут Невидимка, і всі кинулися до нього. Коли Кемп зупинився, то Гриффін повалив його на землю, але в цей час землекоп потрапив йому лопатою по голові, після чого всі чоловіки почали бити Невидимку. Кемп їх спинив, так як Невидимка був уже мертвим. Незабаром тіло Гриффіна почало проявлятися і через деякий час, всі побачили його оголене та знічевлене тіло.

Епілог

Марвел купив кабачок «Веселі крікетисти» і вечорами замикався сам в кімнаті і переглядав книги Гриффіна, захоплюючись його розумом і знаннями.

Оцініть статтю
Додати коментар