“Маленька книжка про любов” скорочено

маленька книжка про любов скорочено Короткий зміст

Ульф Старк “Маленька книжка про любов” скорочено читати варто, щоб згадати сюжет повісті про важке дитинство дітей у часи війни.

“Маленька книжка про любов” скорочено

Хлопчик Фред є головним героєм твору. Від його імені ведеться розповідь. 

РОЗМОВА З ВЕНТИЛЯТОРОМ

Тато Фреда охороняв північний кордон, бо йшла війна. Зима виявилась холодною і мама хлопчика, яка працювала кондуктором на трамваї, в’язала татові теплі шкарпетки та рукавиці. Хлопчик беріг фото тата разом з маминим, щоб йому не було так самотньо.

Цього ранку хлопчик мав сам збиратись до школи, бо мамі потрібно було на роботу. Фред зайшов до гардеробної, де висів татів костюм та шумів вітер у вентиляторі. Він розповів фотокартці батька свою таємницю про те, що йому дуже подобається дівчинка з класу Ельса. 

ІСПИТ З ЛЮБОВІ

В школі того дня мав бути іспит з математики. Друг Фреда, Оскар її ненавидів. Фред же навпаки. Хоча саме зараз він дивився на кучеряву Ельсу, яка була найсильнішою в класі. Коли діти мірялися силою рук, то вона завжди перемагала.

Хлопчик помітив помилку в зошиті Ельси і хотів передати записку з відповіддю. Проте він ненароком зачепив пенал і той гупнув на підлогу, привертаючи увагу всього класу. Вчителька прочитала папірець та запитала, навіщо Фред вирішив підказати Ельсі. Фред захистив дівчину, сказав, що вона його не просила про допомогу. Звісно вчителька у це не повірила одразу, тому дівчинка розізлилась та вийшла з класу. Хлопця попросили залишитись на розмову після уроків.

“АГОВ! ЯЛИНКИ ТУТ!”

Вчителька насварила Фреда за ганебний вчинок, але  і похвалила за математичні здібності. Біля школи його чекав Оскар. Хлопці чекали Різдва, мріяли отримати подарунки. Фред більше за все хотів побачити батька.

Фред вирішив навідатись до продавця ялинок. Оскар не захотів піти з ним.  Біля дерев стояв Гранфош – він жив у тому будинку, що і Фред. Гранфош мав хвору ногу, яка тяглась при ходьбі. Через кульгавість його не забрали на війну. Гранфош любив коли приходив сусідський хлопчик, бо той добре зазивав покупців до ялинок. Гранфош платив йому процент від продажу та давав гілля додому для розтоплювання груби. Фред мріяв, що колись заробить багато грошей та купить Ельсі діамантове намисто.

ПАХОЩІ ВИЩОГО СВІТУ

Того вечора Фред допомагав одній пані вибрати високу та густу ялинку. За її продаж він отримав від Гранфоша 10%. Після цього хлопчик допоміг жінці донести ялинку до її будинку. Дорогою він думав про різдвяний стіл: він не буде розкішним, адже продукти тепер видавались по карткам.

Так вони дійшли  до дому пані. Вона дала хлопчику велику банкноту, подарувала шоколадку та флакончик парфумів, котрі вже закінчувались. Пані здалась Фредові справжньою феєю.

ТАНЕЦЬ ЗІ ШВАБРОЮ

Дорогою додому він зайшов до Гранфоша та набрав гілля з трісками. Вулиці не освітлювались ліхтарями та вікна в будинках були зашторені маскувальними шторами. Так місто маскувалось від бомбардувальників. Граф патефон. Мама була вдома та танцювала зі шваброю під композицію Фреда Астера. Вона повідомила, що тата, на жаль, не відпускають додому на Святвечір. Фред злився на війну, яка забрала у нього батька… Хлопчик віддав мамі зароблену банкноту, а шоколадку вирішив приберегти на Різдво.

Фред знову пішов «говорити» з татом в гардеробній. Тієї ночі йому снився прекрасний сон: війна закінчилась, пані-фея, ялинка та смачний різдвяний стіл. Коли він прокинувся, то хотів плакати, адже через ідіота з чорними вусами він не матиме такого свята.

СКЕЛЕТ У ШАФІ

маленька книжка про любов короткий змістУ передостанній день в школі перед канікулами Фред хотів зізнатися Ельсі в почуттях, проте не зміг нічого з себе видавити. Запропонував тільки дістати кучерявій дівчинці ялинку, проте вона вже її мала. Тоді він з Оскаром відправились купити ізоляційної стрічки. Дорогою Фред сварив себе, і вирішив що потрібно бути сміливішим.

Друзі відкрили шафу із скелетом та приклеїли відрізок стрічки скелету під носа. Тепер скелет нагадував ідіота, який розпочав війну, через якого його батька відправили на фронт. Хлопці поставили скелет назад у шафу та замкнули її. Хлопці сховалися в туалеті і спостерігали, як інші учні побачивши скелет почали реготати.

Фред написав для Ельси записку. Він хотів пояснити їй, чому писав підказку на математиці. Фред написав, що зробив ще не для того щоб осоромити її, а навпаки. Хлопець крапнув на лист каплю подарованого парфуму.

Раптом в клас зайшов директор школи та запитав, хто таке зробив із скелетом в шафі. Вчителька сама вирішила з цим розібратись. Фред і Оскар зізналися. Воне не шкодували про скоєне і чекали свої догани, через які їх оцінки з повединки мали знизитися. Вдома ті догани мали підписати батьки.

Перед виходом з класу Фред поклав листа  Ельсі під парту.

ВИ ЗНАЄТЕ, ЧОГО НАМ ХОЧЕТЬСЯ

Друзі боялись йти додому, бо думали, що їм сильно насварять мами. Фред розповів, що має флакончик парфумів, які він подарує мамі на Різдво. Хлопець сподівався ними задобрити маму та підняти їй настрій. Оскару  сподобався їхній запах.

Фред зайшов до взуттєвої крамниці і купив там щось, за кошти зароблені на продажу ялинок.

Після прогулянки на затоці, Фред пішов додому. Мама досі була на роботі, тому він сам зварив суп. Він мовчки поклав лист зі школи на стіл і чекав маму. Втомлена мама дуже зраділа, що Фред приготував суп. Але перед вечерею він попросив прочитати догану. Читаючи листа, мама аж заплакала. Виявилось, що вчителька написала, що пишалась би вчинком Фреда.

маленька книжка про любов аналізПісля вечері хлопчик знову пішов говорити з татом. Він розповів, що залишив у парті Ельси записку і подарунок, сподіваючись, що вона не стане його читати перед всім класом. Але тато не мав сьогодні багато часу на розмови.

ПАРИЖ МІСТИТЬСЯ ПРЯМІСІНЬКО НАД ЕЛЬСИНОЮ ГОЛОВОЮ

Наступного дня, сердитий директор зустрів Фреда у коридорі. Він попросив певернути кляча від шафи з скелетом. Запитав чи мама читала догану. 

Коли Фред зайшов до класу то побачив, що Ельса читає його листа. Разом з подарунком дівчинка сховала його до портфеля. Вчителька вже розмістила карту Європи на дошці та запалила свічки. Вона визвала до карти Конрада, щоб той показав Париж. Але учень вказав на Польщу. Потім вийшла Ельса та правильно показала Париж. Вчителька роздала всім табелі й учні почали розходитись по домівкам. Фред подякував їй за зміст догани і сказав, що вона найкраща вчителька. 

НЕЗНАЧНА ВОЄННА ТРАВМА

Надворі Фред побачив як Конрад обсипав Ельсу снігом та кинувся її захищати. За що він отримав у ніс та розплакався. Елься набрала снігу, щоб зупинити кров Фреду. Разом з Оскаром вони повели рятівника додому. Скоро Оскар залишив їх, бо розумів, що зайвий. Ельса зізналась Фредові – він теж їй симпатичний. Дорогою вони зайшли по ялинку і Фред вибрав криву, зате з пишною верхівкою. Ельса легко відбувала верхівку й Гранфош зрозумів, що це та сама дівчина, яка подобається Фреду і якій він хоче подарувати намисто. Вона принесла деревце до квартири Фреда. Там вона обняла його та зробила теж подарунок – люстерко, у яому він завжди бачитиме того, кого вона любить.

ГУБНА ГАРМОШКА, КОВЗАНИ… І ЩЕ ДЕЩО

Мама знову дуже рано відправилась на роботу. Фред сам прикрасив ялику та загорнув мамин подарунок у папір. Хлопець привітав фотокартку тата з Різдвом та розповів їй про подарунок.

Ввечері вони з мамою сиділи за різдвяним столом та обмінювались подарунками. Фреду подарували светр з білими зірками, ковзани та губну гармошку. А ще він дізнався чудовину новину – скоро у нього з’явиться братик або сестричка. А мама раділа парфумам та браслету, який зробив син. Раптом надворі почувся якийсь шум.

МАЙОР БУДЬ ЛАСКА

Під їхній будинок підїхав військовий мотоцикл. Водій гукав: «Фреде! Едіт! Допоможіть мені!». Це приїхав тата Фреда. У колясці сидів бородань в шапці майора, який мовчав. На допомогу вибіг Гранфош, бо тато так довго їхав по морозу, що тепер не міг розігнути ніг. Фред був дуже щасливий, хоча батько мав завтра вже повертатись назад.

Вони посадили тата Едвіна біля груби щоб той відігрівся. Мама розповіла про подарунок Фреда та те, що чекає дитину. Чоловік аж розплакався від щастя. Потім сильно обійняв маму та сина.

Мама запропонувала позвати майора. Тато відповів, що це майор Будь Ласка. Коли вони вийшли надвір і зняли шапку, то побачили, що то мішок з подарунками. Він був від двоюрідного брата тата, котрий жив на хуторі. А всередині було багато яблук, шинки, масла, сиру та хліба.

Після вечері тато теж не залишився без подарунків. Мама зв’язала йому кальсони з червоним серцем, а Фред показав табель з оцінками, вручив щітку для чищення взутя та тюбик чорного крему. Тато теж був щасливий.

Тато вдягнув свої святкові черевики та увімнув патефон, запросивши маму до танцю. В цей час Фреду зателефонувала Ельса та повідомила, що їсть наймовірно смачний шоколад.  Фред сказав, що дивиться у люстерко. А тато з мамою довго танцювали разом…

Авторські прова на опублікований переказ твору належать сайту dovidka.biz.ua.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Поля

  Це дуже чудовий твір, мені сподобалось

  Відповіcти
  1. Хто я???

   Круто))) але багато помилок(

   Відповіcти
 2. Іван

  Супер

  Відповіcти
 3. лія

  багато пропущених букв або просто неправильно написаних слів, але то таке, твір супер!

  Відповіcти