“Машина для здійснення бажань” аналіз

машина для здійснення бажань аналіз Аналіз твору

Аналіз твору “Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу” допоможе визначити яка тема, ідея, жанр, сюжет.

“Машина для здійснення бажань” аналіз

АвторПауль Маар  (німецький письменник)

Рік написання – 1980

Жанр – пригодницька повість

Головні герої:

  • Пан Пляшкер. Пан Пяшкер зрадів поверненню Суботика дуже сумував за ним. Суботик порадив пану Пляшкеру чітко формулювати бажання.
  • пані Моркван,
  • пан Вівторакус,
  • Суботик – фантастична істота. Улюбленим заняттям Суботика було складати вірші.
  • пан Понеділкус – мав дивну звичку відповідати на власні запитання

Тема твору “Машина для здійснення бажань” – бажання повинні мати передовсім духовний смисл.

Реальне і фантастичне у творі “Машина для здійснення бажань”

Реальне

  • Світ людей: Пляшкер, Вівторакус, Морквен
  • Кожна людина має безліч бажань і хоче, щоб вони здійснилися
  • Вівторакус любить тварин і птахів
  • В житті люди можуть сваритися і миритися
  • Людина – істота, яка часто помиляється
  • Люди поділяються на добрих і не дуже, на розумних і не дуже
  • Більшість людей визнає свої помилки
  • Чудеса людина творить своїми руками

Фантастичне

  • Рудоволосе створіння, яке з’їдає дроти і здійснює бажання
  • Чарівні сині цятки на обличчі Суботика
  • Машина для здійснення бажань
  • Яблуня серед кухні, шкафи з вареними спагеті і соком
  • Віртуальне переміщення грошей з банку в кімнату Пляшкера
  • Силою думки і бажання опинитися на безлюдному острові
  • Заміна пишного обіду на підгорані ковбаски нехорошим людям
  • Поява і зникнення предметів завдяки силі думки і фантазії

“Машина для здійснення бажань” сюжет

Службовцю пану Пляїпкеру випадає щастя знайти маленьку казкову істоту, яка повністю перевернула його уявлення про світ, принесла повний безлад у його доросле життя. Але пан Пляшкер був обеззброєний зізнанням руденького чоловічка з п’ятачком: «Ти мій тато!». Пан Пляшкер чекає на повернення «зеленого синочка» кожної суботи, адже той з’являється тільки в цей день: розрадить, надасть упевненості в собі, стане вірним і надійним товаришем, здійснить бажання, якщо почує слово будь ласка, а потім — знову раптово зникне.

Саме дивовижні сині цяточки на обличчі Суботика виконують бажання. За їх допомогою пан Пляшкер отримав багато грошей, автомобіль, смачну їжу, здійснив подорож на безлюдний острів, навчив папугу розмовляти…

Розв’язка твору оптимістична. Суботик віддає татові останню чарівну синю цяточку, щоб виповнилося його найбільше бажання: назавжди залишитися із сином. Відчувши тепло батьківського серця, він і надалі готовий дарувати людям радість і добро, щоб зробити світ кращим. Засобами чарівної казки митець змушує зазирнути сучасних людей у свою душу і зрозуміти, чого ж вони прагнуть.

Характеристика Суботика

Образ Суботика утверджує насамперед оптимістичний світогляд.

Суботик називав пана Пляшкера татком, бо він завжди мріяв, щоб у нього був татко. Найбільше Суботик любив ласувати всім, що потрапляло до рук. Після того, як Суботик виконував бажання у нього зникала веснянка.

У незвичних ситуаціях Суботик поводився впевнено, спокійно.

Портрет Суботика: У нього був хоботець, обличчя все в синіх цятках, а спина густо вкрита цупкою рудою шерстю)

Риси характеру Суботика: добрий, кмітливий, мрійник, фантазер, пустотливий і серйозний одночасно, вірний в дружбі, спостережливий.

«Може, ви загадували не ті бажання, татку, — сказав він. – Вам усе хотілося лише певних речей: багато грошей, авто, подорожі на острів, смачної їжі. Може, треба було придумати інакші бажання?»

«… я на мить уявив собі, якого коника ви з машиною викинете, тільки-но її ввімкнете, — сміючись, сказав Суботик. – А тому я потайки дещо для вас, тату, зберіг… Авжеж, татку. Найостанніша. Як хочете, то загадайте їй виконати якесь своє бажання. Тільки обережно, не зробіть знов помилки!»

«Не бійся, цього разу я помилки не зроблю, — сказав пан Пляшкер. Після невеличкої паузи він глибоко вдихнув і сказав повільно й урочисто: «Я хочу, щоб Суботик назавжди залишився зі мною!»

Характеристика Пана Пляшкера

Головною проблемою пана Пляшкера було неточне формулювання бажань. Він увесь час керувався скоріш емоціями, ніж здоровим глуздом та логікою. Він поводився, як дитина, яка отримала досить цікаву іграшку, але не зовсім добре знає, як нею користуватися. Після подій на острові та змагання Суботика з машиною пан Пляшкер точно знає, чого він хоче найбільше в світі: щоб Суботик був завжди з ним. Це бажання глобальне, а не якийсь там дріб’язок! Знаючи, що Суботик має його покинути в суботу, він дуже нервується, адже не певен, що втретє може бути змодельована необхідна для Суботикового повернення ситуація. Тому йому тепер байдуже, як виконає його бажання машина, з якою вони ніби тепер помінялися місцями! Звідси й з’явилися замість марок шкварки, а замість шапки – жабка.

І якщо можна якось ще пояснити перші дві недоречності співзвучністю бажання й результату, то вийшла дурниця, коли пан Пляшкер загадав «банкноти», а отримав млинок для кави. Всі наступні спроби свідчили про повний розлад здібностей машини для здійснення бажань.

«Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу» аудіокнига. Пауль Маар

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. певргну7н

    Це прекрасно

    Відповіcти
  2. Алиса

    Можете пожалуйста сказать проблематику?

    Відповіcти
  3. Ім'я

    багато помилок

    Відповіcти