Михайло Щепкін біографія

Суспільство

Щепкін Михайло Семенович біографія коротка на українській мові відомого актора викладена в цій статті.

Щепкін Михайло біографія для дітей

Щепкін Михайло Семенович народився 18 листопада 1788 року, в сім’ї особистих кріпаків графа Г. С. Волькенштейна в с. Червоному Курської губернії.

У період 1799 – 1801 років Михайло навчався в народному училищі м. Суджа. Свою першу роль – слуги Розмарину в комедії «Вздорщица» А. П. Сумарокова, він зіграв в 1880 році під час навчання.

Творча дорога Щепкіна почалася з гри в приватних театрах провінції. Доля підкинула йому щасливий квиток – на сцені його одного разу побачив М. Н. Загоскін, драматург, який працював в конторі театрів Москви. Вдало дебютувавши в Москві, Михайло Семенович отримав запрошення в московський Імператорський театр.

З 1822 року переїхавши до Москви, він став вільним актором. Завдяки родинним зв’язкам Михайло Щепкін увійшов в коло професорів Московського університету. Він познайомився з Пушкіним і Міцкевичем, Гоголем і Тургенєвим. Захоплюється творчістю Грибоєдова.

Популярність йому принесла гра в п’єсах Гоголя – «Одруження», «Ревізор», «Гравці», «Тяганина». Почалися гастролі в таких містах – Петербург, Київ, Харків, Воронеж, Одеса і так далі.

У віці 74 років він успішно зіграв у п’єсі Тургенєва «Нахлібник». Влітку 1863 року отримав відпустку до Криму.

Михайло Семенович Щепкін приїхав до Ялти хворим, зі страшною задишкою. Помер актор в Ялті 11 серпня 1863 року. Поховали його в Москві.

Оцініть статтю
Додати коментар