Ю. Винничук у повісті – казці «Місце для Дракона» створює образи-символи, які допомагають автору розкрити головну думку та тему. Нижче пояснимо алегоричність образів дракона Грицька, пустельника та князя.
«Місце для дракона» образи-символи у творі
ДРАКОН ГРИЦЬКО – поет і християнин. Образ дракона символізує у творі «Місце для дракона» талановиту, мрійливу, але надміру довірливу та наївну людину, яка не вміє робити зло. Автор змальовує новаторський образ. Дракон здатен на самопожертву заради друзів та рідної землі. Дракон Грицько уособлює людину освічену і благородну;
КНЯЗЬ ЛЮБОТИНСЬКИЙ – уособлення егоїстичної, лицемірної влади. Князь – хитра та лицемірна людина, яка заради досягнення своїх цілей здатна руйнувати все на своєму шляху, навіть долі друзів, та й свою також. образ князя)
ПУСТЕЛЬНИК − символ людини, яка живе в певному усамітненні й віддаленні від суспільства. Він розумний, бачить різницю між добром і злом, уміє зрозуміти справжню сутність особистості, не зважаючи на її зовнішність. Образ Пустельника є символом – мудрого наставника, який щиро вірить у своїх учнів та переймається їхнім майбутнім. У творі цей образ стає втіленням пошуку істинної моралі, істинних цінностей.
РАДНИК АНТОСЬ – представник влади, який свято вірить у систему та прагне будь- яким способом її зберегти. Антось – символ борця за примарну ідею, яку сприймає як аксіому, бо впевнений у своїй правоті: «я – єдина людина в цьому зачуханому князівстві, котра дивиться не поверхово, а вглиб».
МУХА – символ зла,морального та фізичного розкладання.
ДРІМОТА− символ стану спокою, нерухомості.
КРИЛА ДРАКОНА − символ людського таланту.
НЕРОЗРИТІ КРИЛА ДРАКОНА – символ нерозкритого таланту.
ОЧІ ДРАКОНА ЗІ СЛЬОЗАМИ – чистота душі, жаль за нездійсненним.
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!