Твір на тему: “Мої враження від драми Брехта “Матінка Кураж та її діти” допоможе написати чим сподобався твір, над чим змусив задуматися. Відгук на твір “Матінка Кураж та її діти” може бути як позитивний, так і негативний.
Мої враження від твору “Матінка Кураж та її діти”
Твір Бертольда Брехта “Матінка Кураж та її діти” – це глибока і трагічна історія про жінку, яка намагається вижити в жорстокому світі війни. Дія п’єси відбувається під час Тридцятирічної війни у Німеччині (17 століття). Головна героїня – Анна Фарлінг, на прізвисько матінка Кураж, має двох дорослих синів та німу доньку. Матінка Кураж маркітанка, тому супроводжує війська, забезпечуючи (за плату, звісно) солдатів усім необхідним – від випивки до білизни. Сама про себе вона каже так: «Бідолашним людям без куражу ніяк не можна. Вранці очі розплющити – і то не відразу наважишся. Подивишся – війна ж йде, а народ оре! І дітей народжує! Скільки куражу треба! І на що тільки сподіваються? Адже всіх на забій женуть. Вони самі один одного ріжуть. Звідки тільки кураж береться один одному у вічі дивитися! І всіх терплять. І папу римського, і імператора – саму свою смерть!».
Дія п’єси розвивається протягом дванадцяти років, під час яких з матір’ю та її дітьми трапляються різні неприємності, аж до найтрагічніших. Війна наклала свій відбиток на думку головної героїні – вона постає в деяких сценах як зовсім позбавлена совісті та співчуття людина. Обидва сини матінки Кураж воюють, а її німа дочка Катрін біля неї, допомагаючи справлятися з фургоном.
Навколо них постійно фігурують різні персонажі, так само як і Кураж, які намагаються скористатися ситуацією, що склалася, на свою користь. Це і кухар, і священик, і повія. Та що казати! Один із синів Кураж займається мародерством, викрадаючи худобу у мирних жителів, а інший намагався привласнити скарбницю свого полку. Мати, знаючи про такі вчинки дітей, не тільки не засуджувала за це синів, але всіляко заохочувала і давала поради.
Мої роздуми над сторінками твору “Матінка Кураж” були неоднозначними. По-перше, я не часто задумувалася про те, як війна впливає на людей. Вона руйнує їхні життя, розлучає їх із рідними і близькими, робить їх жорстокими і безжальними. Адже, війна – це жахлива трагедія, яка не має виправдань. Вона приносить тільки смерть, руйнування і горе.
По-друге, матінка Кураж підтримувала війну. Можна сказати, що вона була співучасницею вбивств і страждань людей. Особливо мене вразила сцена, коли матінка Кураж продає свою зброю, яка потім використовується для вбивства її сина Швейцеркаса. Ця сцена показує, як війна перетворює людей на звірів. Вона робить їх здатними на жорстокість і насильство, навіть якщо вони люблять своїх дітей. Закінчилося все це дуже сумно, причому, матінці Кураж, рятуючи свою шкуру, навіть довелося відхреститися від одного зі своїх синів і дозволити солдатам викинути його труп на звалище. Чи війна, чи обставини, чи професія зробили її такою? В мене немає відповіді. Одна Катрін виділяється серед усіх персонажів п’єси своєю добротою та людяністю.
Фінальна сцена наочно демонструє, що мати Кураж у своєму пристосуванстві зовсім не самотня. Проте, всі угоди з совістю не принесли в результаті ніяких баришів нікому, так само як і переможців у цій довгій марній війні. Бажаю всім мирного неба над головою!
Автор твору – KRASOL8
Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!