Мої враження від твору “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…” 

мої враження коли ти прийдеш у спа Твори

Твір на тему: “Мої враження від твору “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…” допоможуть написати чим вам сподобався цей твір, яке враження справило оповідання. Відгук на твір може бути не лише позитивний.

Мої враження від твору “Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…” 

   Надзвичайно сумне, десь містичне, в чомусь філософське оповідання Генріха Белля «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…”». Це розповідь про війну. У центрі оповідання – історія солдата, який поранений повертається додому. Він поранений не лише фізично, а й морально. Війна змінила його, і він вже не той, ким був раніше. Оповідання написане у формі внутрішнього монологу, що дозволяє зануритися в думки і переживання героя. “Подорожній, коли ти прийдеш у Спарту…” – початок славнозвісної епітафії трьомстам спартанцям, які, боронячись навали персів, полягли під Фермопілами.

   Дивно, як Белль у такій короткій формі зумів умістити стільки болю та розпачу. Адже, “Подорожній, коли прийдеш ти в Спа…” – не просто розповідь, а реквієм ідеалам та очікуванням. Історія про те, як це опинитися на згарищі своїх надій і життя, яке в одну мить перекинулося і ніколи не повернеться на місце. По той бік фронту ті самі хлопчаки – вчорашні школярі, сьогоднішні мерці. У цій книзі все кричить: “Війна – це страшно!” Забувати не можна, щоби не повторювати.

     Герой переосмислює своє життя, розмірковує про смерть, про сенс війни. Він намагається зрозуміти, чому все сталося так, як сталося. Герой оповідання все дитинство та юність вбирав у себе гітлерівську пропаганду і свято вірив у правдивість слів фюрера, а коли настала війна, разом із однокласниками вирушив на фронт. А що далі? Крах ілюзій, психологічна та фізична травма, яка стала останньою точкою відчаю. Ідеалів немає, все дарма, життя покалічене і що буде далі, невідомо. Війна забрала все. Це найкращий твір про війну за останній час, який я прочитала. Кожне слово різало ножем, залишаючи слід. 

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Оцініть статтю
Додати коментар