Мольєр цікаві факти

мольєр цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Жан-Батист Мольєр цікаві факти з життя (біографії) розкажуть про його дитинство, творчість, про найбільше захоплення та особисте життя.

Мольєр: цікаві факти

Жан-Батист Поклен (псевдонім – Мольєр (13 січня 1622- 17лютого 1673) – французький комедіограф XVII століття, творець класичної комедії, за професією актор і директор театру, більш відомого як трупа Мольєра.

Народився в сім’ї придворного шпалерника. Здобув юридичну освіту, але обрав професію актора. Батько хотів, щоб його старший син став придворним шпалерником і декоратором, як він сам. Захоплення театром батько сприймав як забаву. Підтримав Жана лише дідусь, який і прищепив йому любов до цього виду мистецтва. Саме на свою спадщину Мольєр створив театральну трупу.

Перший театр, створений Мольєром і сім’єю Бежар, провалив свої виступи в Парижі, й через три роки збанкрутував.

Мольєр був дотепною людиною, він любив висміювати дрібні недоліки людей.

Поневіряння Мольєра по французькій провінції протягом 13 років (1645-1658) в роки громадянської війни (фронди) збагатили його життєвим і театральним досвідом.

 Коли трупа Мольєра дебютувала у Луврському палаці, на виставі був присутній Людовік XIV. П’єса «Закоханий лікар» мала величезний успіх і вирішила долю трупи: король надав їй театр Пале-Рояль ( “Королівський театр”)Так, театр Мольєра “Пале рояль” став найвідомішим у Франції, а король Людовік 14 став великим прихильником Мольєра. Король навіть погодився бути хрещеним батьком першого сина письменника.

жан батист поклен біографія мольєраЧерез норовливий характер комедіографа, який не боявся показати життя таким, яким воно є, п’єси Мольєра неодноразово заборонялися, а театр закривався.  Наприклад, комедію «Тартюф» було заборонено в 1664 році, тому що в ній висміювалися служителі церкви.

Крім французької мови, Мольєр вільно володів латиною і читав в оригіналі давньоримських авторів.

Найтрагічніша історія в житті Мольєра – історія його одруження. Жан-Батист одружився на дочці Мадлен Бежар Арманде, яка могла бути його дочкою (була на 20 років молодшою). Арманда Бежар зрадила чоловіку в його власному будинку.

Написана смертельно хворим Мольєром, комедія «Удаваний хворий» – одна з найвеселіших і життєрадісних його комедій. 17 лютого 1673 Мольєр, що грав роль Аргана, відчув себе погано, ледве зміг дограти спектакль. Його привезли додому, кинулись до лікаря та священника, та кожен з них не схотів йти до безбожного комедіанта. Через кілька годин він помер вдома.

Церковна влада відмовлялася ховати Мольєра за християнським обрядом, тому що він був актором. Найбільшого драматурга Франції поховали вночі, без обрядів, за огорожею кладовища, де ховали самогубців.

Мольєр є засновником театрального жанру – комедія-балет.

Оцініть статтю
Додати коментар