Морський лев: опис, цікаві факти, ознаки

Зоологія

Інформація про морського лева допоможе дізнатися чим харчується морський лев, де живе, як виглядає. Розповідь про морського лева можна доповнити цікавими фактами.

Морський лев: опис, цікаві факти, ознаки

Морський лев – представник сімейства вухатих тюленів. Свою назву тварини отримали завдяки схожості з сухопутними левами. Самці морських левів видають гарчання подібне гарчанню Африканського лева. На їх головах можна побачити такі ж волохаті гриви. Нараховують 5 видів морських левів.

Морський лев – опис і характеристика

Багатьох цікавить, скільки важить морський лев? Маса ластоного ссавця досягає 300 кг. Самки морських левів набагато менше, ніж самці. Їх вага в середньому 90 кг. Голова у тварини маленького розміру, зовні нагадує голову пса: подовжена, гнучка шия, величезні вирячені очі. На морді розташовані великі, щільні вуса. На маківці у левів розташовується справжнісінька зачіска – чубчик.

Шерсть морських мешканців має коричнево-чорний відтінок. Їх шерсть досить коротка і рідка, тому не особливо цінується на відміну від шерсті морських котиків. Тварини завдяки наявності товстих кінцівок-ласт спритно пересуваються по берегу. Їхні родичі тюлені не такі спритні як леви.

Морські леви з легкістю долають великі відстані в воді і показують справжні акробатичні етюди. Прямуючи за пошуком їжі, лев може віддалитися на кілька кілометрів від берега.

Де живе морський лев?

Зазвичай леви розселяються на морських і океанських узбережжях. Це можуть бути кам’янисті береги і піщані пляжі. Можна зустріти їх навіть в трав’яних заростях.

Залежно від виду лева, тварини можуть мешкати на різних територіях:

  • Північний морський лев сивуч мешкає на тихоокеанських берегах і островах. Їх можна зустріти в Канаді, США, Японії. На берегах тварини розташовуються великими стадами.
  • Новозеландські леви живуть на субантарктичних островах, біля Нової Зеландії, на пляжах Окленда.
  • Каліфорній морський лев влаштувалися в північних водах Тихого океану.
  • Південний вид зустрічається на берегах південноамериканських регіонів.
  • Австралійські леви влаштовують лежбища на півдні і заході Австралії.

Варто згадати і те, що морські мешканці давно знайшли своє місце в дельфінаріях і цирках.  

Як і всі родичі, хижаки проживають стадами, але їх чисельність не така висока, як у соратників – котиків. Деякі види можуть надовго випливати у відкриті води і по кілька днів не повертатися на берег. Тому при далеких подорожах на кораблі можна побачити цих тварин посеред океану або моря.

Морські леви не мігрують з місця на місце. Вони живуть за декілька десятків кілометрів від суші і спілкуються один з одним звуковими позивами. Їх голоси схожі на гарчання сухопутних левів.

Чим харчується морський лев?

Морський лев живиться рибами (оселедець, минтай, мойва, палтус, бички, камбала), восьминогами, раками і та іншими дрібними морськими мешканцями. Знаходять здобич вони на дні моря і океану, на глибині до 100 метрів.

Морські мешканці не накопичують великих жирових запасів.  Харчуються щодня свіжими свіжою рибою і не мають проблем з пошуком їжі.

Якщо морські ссавці знаходяться на височині, то можуть спокійно стрибнути з неї в воду з висоти до 20 метрів. 

Так як лев – це хижак, то він може напасти навіть на акулу. Дорослі самці, якщо дуже голодні, можуть напасти на пінгвіна.

Деякі рибалки свідчать, що морські леви нападали на їх улов.

Розмноження морських левів

Шлюбний період настає один раз за рік прямо на берегах, де живуть морські леви. Самці займають пляжну територію і охороняють її від чужинців. Іноді морські леви вступають в боротьбу з конкурентами, намагаючись відвоювати свої права на самок.

Кожен самець збирає навколо себе з десяток самок. Господар пильно стежить за тим, щоб його «дами» не дивилися на інших самців і особливо не перебували з ними у відносинах. Ті особини, які не розмножуються, відходять від решти лежбища в сторону.

Вагітність левиць триває 12 місяців. Вони народжують маленьких морських левенят, і в цей же час починають знову спаровуватися з самцями. До наступної вагітності самка готова вже через 2 тижні після пологів.

Левенята народжуються з шерстю золотистого відтінку, вагою 20 кг. Перший час мама-самка не розлучається з новонародженим. Коли вона знову завагітніє, то відходить від малюка і починає випливати в морські води, втрачаючи інтерес до свого дитинчати. Ті самки, що продовжують годувати малюків молоком 30% жирності, залишаються з малюками на 6-7 місяців.

Після пологів, самка ретельно вилизує малюка, передаючи йому свій запах, щоб не переплутати його з іншими новонародженими. У перші півгодини вона обмінюється з левеням звуковими паролями, які допомагають відшукати дитинча.

Тривалість життя морських левів

Самки досягають зрілості в 2,5-3 роки. Самці конкурують, тому обзавестися гаремом вони можуть лише через 5 років. Тривалість життя морських левів – 20 років.

Вороги морських левів

Значно скорочують життя левів – акули і косатки. Хижаки можуть розвинути швидкість до 55 км /год.

Можуть загинути тварини і від зіткнення з кораблями.

Пощастило левам в тому, що їх шерсть не цінується серед рибалок. 

Цікаві факти про морських левів

У тварин хриплуватий і досить різкий, грубий голос;

в Японії мешкає самець, який має дуже тонкий і ніжний голос, що не властиво для морських левів. Його пісні приходять послухати відвідувач океанаріуму;

ссавці справжні інтелектуали і актори;

спілкуються між собою певним набором звуків. Такими ж звуками попереджають один одного про небезпеку;

за законами дозволено виловлювати тварин для зоопарків і циркових вистав. Також морські мешканці беруть участь у медичних експериментах завдяки своєму навику надовго затримувати дихання під водою;

зубні щелепи тварини мають однакову канонічну форму, яка пристосована до захоплення слизькій їжі.

Різниця між морським левом і котиком

За способом життя два різновиди родичів відрізняються один від одного. Відмінності в наступному:

  • морські леви вправніше маневрують у воді, ці тварини досить спритні і гнучкі «акробати»;
  • шкурка у них так само різна. У левів мізерна шубка і невеликі жирові запаси, чого не скажеш про морського котика. Тому на котиків полюють куди частіше, і в Японії навіть був повністю знищений один з видів цих тварин;
  • є 5 видів левів і 8 видів котиків;
  • у левів є великі довгі ласти і масивне тіло. Морські котики дрібніше.

Але вони і схожі: у Південного морського лева на голові росте чубчик такий же, як і у котиків.

Оцініть статтю
Додати коментар