Лікарські рослини реферат 6 клас може розказати, які найвідоміші лікарські рослини та яке значення лікарських рослин. Лікарські рослини проект можна доповнити цікавими фактами.
Найвідоміші лікарські рослини
У природи є своя комора, яка допомагає людям бути здоровими. Ліси і поля пропонують нам свої лікувальні трави, кору і плоди дерев, ягоди та мед. Ці засоби і застуду вилікують, і від болю позбавлять, і настрій поліпшать.
Багато дорогих ліків можна замінити лікарськими травами, однак важливо пам’ятати, що тільки досвідчений лікар здатний прописати пацієнтові саме ті народні засоби, які йому допоможуть. Трави – ефективний засіб лікування, але при неправильному використанні вони можуть нашкодити людині.
Малина
У малини великі і соковиті солодкі ягоди. Дуже приємно поласувати стиглою малиною, але також малина використовується в народній медицині.
З ягід варять ароматне варення, яке допомагає при застуді. Найкраще вживати це варення на ніч з чашкою не дуже гарячого чаю.
А ще в чай кладуть засушене листя малини. Воно відмінно знижує температуру, коли у людини жар.
Подорожник
Всім відомо, що якщо прикласти до збитого коліна лист подорожника, то з ранки перестане текти кров. Так відбувається тому, що подорожник має кровоспинні властивості. Перед застосуванням лист подорожника треба промити водою, щоб він не заніс в рану бруд, а потім злегка пом’яти в руках, щоб він виділив сік.
Крім цього, з листя подорожника роблять сироп з приємним смаком, яким лікують кашель у дітей і дорослих.
Ромашка
Квіти ромашки – символ наших полів. Ці квіточки можна знайти всюди, але ромашки, які ростуть в місті краще не використовувати в лікувальних цілях.
Відвар ромашки може знищувати мікроби і ним можна полоскати хворе горло і промивати ранки, які погано загоюють.
Чай з квіток ромашки подобається не всім, зате багатьом він допомагає при болях в животі або нетравленні шлунка.
Шипшина
Кущі шипшини схожі на троянди, деякі види шипшини так і називають – Роза. Але в лікувальних цілях використовують не квіти, а ягоди шипшини. Свіжі або сушені ягоди заварюють окропом як чай в каструльці, а саму каструльку накривають теплою ковдрою щоб вода довше не остигала. Через кілька годин шипшина віддасть воді всі корисні речовини і напій охолоне. По виду такий настій із шипшини схожий на звичайний чорний чай. Смак у напою виходить дуже приємним і освіжаючим. А головна його перевага – велика кількість вітамінів, тому саме його лікарі часто рекомендують пити при застудах або для зміцнення імунітету.
Солодка
Інша назва солодки – солодкий корінь. Саме солодкі корінці цієї рослини люди здавна використовували для боротьби з кашлем. Для цього брали подрібнені сушені корінці і відварювали їх в киплячій воді. Отриманий засіб охолоджувал і пили потроху протягом дня.
У деяких інших країнах солодку називають лакрицею і роблять з неї жувальні цукерки з дуже незвичайним смаком. Такі цукерки допомагають впоратися з нудотою при закачуванні в транспорті і полегшують дихання при простудних захворюваннях.