Наукові відкриття Архімеда

Фізика

Архімед зробив безліч відкриттів в геометрії, заклав основи механіки, гідростатики, був автором ряду важливих винаходів.

Наукові відкриття вченого Архімеда

Наукові відкриття давньогрецького вченого Архімеда вплинули на розвитку фізики, геометрії, механіки та інших наук.

Наукові відкриття, які зробив давньогрецький вчений Архімед почалися в Сіракузах.
Широко відома історія, коли цар міста Сіракузи доручив Архімеду перевірити, чи не обдурив його ювелір, який повинен був зробити йому корону з чистого золота. Розмірковуючи над тим, як йому вирішити цю задачу. Архімед якось зайшов в баню і там, занурившись у ванну, йому прийшла в голову блискуча ідея: занурюючи корону в воду, можна визначити її обсяг, вимірявши обсяг витісненої нею води. Згідно з легендою, Архімед вискочив голий на вулицю з криком «Еврика» (давньогрецькою εὕρηκα – знайшов). У цей момент був відкритий основний закон гідростатики: закон Архімеда.

Його математичні роботи набагато випередили свій час. Він є одним з творців механіки як науки, йому належать різні технічні винаходи.

Наукові відкриття Архімеда

Одним з них є гвинтоподібний вал (шнек), який знаходиться всередині м’ясорубки. Коли його обертають, він захоплює шматки м’яса і просуває їх під ножі. Такий вал називають по імені винахідника, гвинтом Архімеда. Тільки Архімед придумав його зовсім не для м’ясорубки, а для водопідіймального пристрою, щоб зрошувати поля. Архімедовий (нескінченний) гвинт з успіхом використовувався для підйому води протягом двох тисяч років. Ще в 20-х роках ХХ століття в Криму можна було побачити «архимедів черв’як», який застосовувався для відкачування густого соляного розчину. Архімедовий гвинт послужив прототипом авіаційних пропелерів і суднових гвинтів а також звичайних гвинта і гайки. В даний час Архімедовий гвинт застосовується в різних машинах і механізмах, для переміщення деталей на заводах, підйому сипучих вантажів і навіть в якості рушія всюдихода.

Архімед розвинув ідеї використання важеля. Так учений створив в порту Сіракуз цілий комплекс блочно-важільних механізмів, які значно полегшили і прискорили процес транспортування важких вантажів.

Широко відомі і військові винаходи Архімеда, завдяки яким вдавалося тривалий час утримувати оборону Сиракуз від римських військ.

Як військовий інженер, він заздалегідь підготувався до нападу ворога і побудував багато різних оборонних машин.

Архімед спорудив машини пристосовані до метання снарядів на будь-яку відстань. Так, якщо ворог підпливав здалеку, Архімед вражав його з далекобійних камнеметальних знарядь. Якщо ж снаряди починали літати поверх ворога, Архімед використовував менші машини. Ці машини наводили на римлян такий жах, що вони ніяк не наважувалися йти в наступ або наблизитися до міста на судах. Архімед винайшов і застосував механізми, які перевертали ворожі кораблі.

Винаходи Архімеда настільки налякали римлян, що коли тільки бачили над стіною колоду або мотузку, то кричали, що Архімед на них спрямовує якусь машину, відступали і тікали.

Існує також легенда, що Архімед наказав воїнам наполірувати до блиску щити і направити відбите від них сонячне світло на римські кораблі, що призвело до їхнього займання.

Архімед побудував планетарій або «небесну сферу», при русі якої можна було спостерігати рух п’яти планет, схід Сонця і Місяця, фази і затемнення Місяця, зникнення обох тіл за лінією горизонту. Займався проблемою визначення відстаней до планет.

Архімед довів, що сфера має дві треті від площі та об’єму описаного циліндра (включно з його основами) і вважав це одним з своїх найбільших математичних досягнень.

Відомості про наукові відкриття Архімеда Ви можете доповнитичерез форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар