Найменша країна світу за площею

ватикан Цікаві факти з географії

Яка країна найменша? Мабуть не всі знають відповідь на це питання.

Найменша країна світу за площею

На нашій планеті дуже багато держав. Є ті, які не мають виходу до моря, і є острівні держави. Існують величезні країни (США, Росія, Китай), а є зовсім крихітні. Іноді про ці держави мало хто знає. Наприклад, є така країна в Атлантичному океані, називається вона Сент-Кітс. Її площа всього 261 квадратний кілометр. Для порівняння: площа Чернігова дорівнює 79 км, так це всього лише місто. Але при всьому цьому Науру не межа мінімалізму. Є ще Ліхтенштейн, Сан-Марино та інші. Тож яка держава найменша?

Найменша держава – Ватикан. Його площа становить всього 44 гектари. Це унікальна держава, тому що влада там належить Папі Римському, та й сама країна є просто його резиденцією. Правда не всі знають, але в цій країні є ще дві важливі, світські, посади: губернатор і державний секретар. Ватикан – місце паломництва прихильників католицької церкви.

Держава довгий час існувала в Середньовічній Європі під назвою Папська область. Але в 1871 році, коли утворилася об’єднана Італійська держава, Ватикан включили до його складу. І лише в 1929 році сумнозвісний лідер фашистів Беніто Муссоліні вирішив укласти з католицькою церквою угоду і повернув Папі невеликі володіння всередині Риму. Так і виник Ватикан.

До речі, Ватикан – це єдина держава світу, де другою державною мовою є латинська. У країні проживає 842 людини, це найменший показник в Європі. Більшість населення – це обслуговуючий персонал і співробітники резиденції Папи, охорона, ну і працівники, наукові співробітники музею. Живуть в країні і швейцарці, які, по багатовікової традиції, складають особисту охорону резиденції глави католицької церкви. Основна стаття доходів до бюджету – це туризм. Але щоб туристу потрапити до Ватикану йому обов’язково доведеться відвідати столицю Італії. До речі, якщо громадянин Ватикану відмовляється від громадянства, то він автоматично отримує Італійський паспорт.

Як бачимо, найменша в світі країна, Ватикан, є незвичайною загадковою. Недарма мільйони туристів щорічно її відвідують.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Владислав

    Клас!

    Відповіcти