Найвідоміші письменники світу – ТОП 15

Найвідоміші письменники світу Цікаві факти про відомих людей

Найбільш відомі зарубіжні письменники написали книги, які сформували та визначили життя багатьох людей. У статті виділено 15 найвідоміших авторів усіх часів.

Найвідоміші письменники світу

1. Вільям Шекспір

Найвідоміші письменники світу - ТОП 15Вільям Шекспір був англійським драматургом, поетом і актором, який вважається найвідомішим англійським письменником та найпопулярнішим драматургом.

Шекспір народився в Стретфорді-на-Ейвоні, Англія. Дата його народження невідома, але традиційно відзначається 23 квітня, у День Святого Георгія. За життя він написав приблизно 39 п’єс, 154 сонетів, трьох довгих поеми та кілька віршів.

Його відомі твори: Гамлет, Макбет, Ромео і Джульєтта, Король Лір і Отелло.

2. Чарльз Дікенс

діккенс скорочено біографіяДікенс був англійським письменником і соціальним критиком, який створив одних із найвідоміших у світі вигаданих персонажів і вважається найкращим романістом вікторіанської доби.  Популярний письменник розпочав свою літературну кар’єру як журналіст. Дікенс протягом 20 років редагував щотижневий журнал, написав 15 романів, п’ять повістей, сотні оповідань і науково-популярних статей, читав лекції та активно боровся за права дітей, за освіту та за інші соціальні реформи.

Серед романів Дікенса, які варто прочитати: «Олівер Твіст», «Великі сподівання», «Повість двох міст» та «Різдвяна пісня в прозі».

3. Агата Крісті

Найвідоміші письменники світу - ТОП 15 Агата Крісті – англійська письменниця, відома своїми 66 детективними романами та 14 збірками оповідань, зокрема тими, що розповідають про вигаданих детективів Еркюля Пуаро та міс Марпл.

Книга рекордів Гіннеса зараховує Крісті до списку авторів бестселерів усіх часів, її романи розійшлися тиражем понад два мільярди примірників.

4. Федір Достоєвський

Достоєвський був прозаїком, оповідачем, есеїстом і журналістом. Його літературні твори досліджують становище людини в неспокійній політичній, соціальній і духовній атмосфері росії 19-го століття, а також займаються різними філософськими та релігійними темами. Написав він 12 романів, 4 повісті, 16 оповідань і багато інших творів.

5. Джоан Роулінг
Найвідоміші письменники світу - ТОП 15Джоан Роулінг — британська письменниця та філантроп. Вона відома семитомною серією дитячих фентезі «Гаррі Поттер», виданою з 1997 по 2007 рік.

 6. Франц Кафка

Кафка був німецькомовним прозаїком. У його роботах поєднується фантастика і реалізм. Три його найпопулярніші твори — «Метаморфози», «Процес» і «Замок».

7. Джордж Оруелл

Справжнє ім’я Орвелла – Ерік Артур Блер. Він був англійським прозаїком, критиком, есеїстом і журналістом. Його твори спрямовані на соціальну критику, підтримку демократичного соціалізму, протистояння тоталітаризму.  Навіть сьогодні твори Оруелла продовжують бути популярними, демонструючи майстерність Оруелла як автора. Двома найпопулярнішими творами Орвелла є «Колгосп тварин» і «1984».

8. Марк Твен

марк твен біографіяМарк Твен — американський письменник, гуморист і видавець. Його гострий погляд на американське суспільство та гумор – це аспекти, які зробили його популярним у літературі. Багато хто вважає його найвидатнішим американським письменником усіх часів. Деякі з його популярних творів – «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна».

9. Альбер Камю

Камю був французьким філософом алжирського походження. У 1957 році отримав Нобелівську премію з літератури. Деякі з його відомих творів: «Чужий», «Міф про Сізіфа», «Гріхопадіння», «Бунтар» і «Чума».

10. Рей Бредбері

рей бредбері біографіяРей Бредбері був американським письменником і сценаристом. Він працював у різних жанрах, таких як реалістична фантастика, наукова фантастика, фентезі, містика та жахи. Деякі з його популярних праць — «451 за Фаренгейтом»  та «Марсіанські хроніки».

11.  Стівен Кінг

Американський письменник Стівен Кінг є автором понад 200 творів, серед яких понад 50 бестселерів у стилях жахи, фентезі, трилер, містика. Його називають «Королем жаху»

Деякі з книг Кінга тепер також є популярними фільмами, зокрема «Сяйво» та «Керрі».

12. Габріель Гарсіа Маркес 

Габріель Гарсіа Маркес біографія скороченоМаркес був колумбійським прозаїком, сценаристом, журналістом і автором оповідань. Він отримав Нобелівську премію з літератури 1982 року. Деякі з його популярних творів – «Сто років самотності», «Хроніка передбачуваної смерті» та «Кохання під час холери».

13. Дж.Р.Р. Толкін

Толкін найбільш відомий своїми фантастичними романами «Хоббіт» і «Володар кілець».

14. Ернест Хемінгуей 

ернест Хемінгуей біографія скороченоЕрнест Хемінгуей  отримав Нобелівську премію з літератури, досить легко зрозуміти, чому потрапив до цього списку. Американський письменник Хемінгуей має масу відомих творів, якими зачитуються й сьогодні. Деякі з них — “Старий і море”, “По кому подзвін” і «Прощавай, зброє».

15. Вірджинія Вулф

Вірджинія Вулф  британська письменниця, літературна критикиня, ікона фемінізму. Провідна постать модерністської літератури у першій половині ХХ століття.

До найвідоміших її робіт відносять романи: «Місіс Деллоуей» (1925), «До маяка» (1927) і «Орландо». Вірджинія Вулф стала однією з центральних постатей фемінізму в 1970-х роках, її роботи привернули велику увагу і набули широкого висвітлення у феміністських колах. Твори Вулф відомі у всьому світі та перекладені більш ніж п’ятдесятьма мовами.

Оцініть статтю
Додати коментар