Нікколо Макіавеллі біографія та цікаві факти

Суспільство

Нікколо Макіавеллі коротка біографія та цікаві факти з життя італійського мислителя, філософа, письменника, політичного діяча викладені в цій статті.

Нікколо Макіавеллі біографія скорочено

Нікколо Макіавеллі з’явився на світї в селі Сан-Кашано, поблизу Флоренції 3 травня 1469 року в збіднілій дворянській родині. Юнак отримав прекрасну освіту. Володів латинською мовою, тому читав стародавніх авторів в оригіналі й розбирався в італійській класиці.

У 1498 році він отримує посаду секретаря Другої канцелярії, а пізніше – роботу секретаря Ради Десяти. Макіавеллі відповідав за дипломатію і військову сферу. Довгий час, цілих 14 років, мислитель виконував різні доручення уряду: разом з членами посольства їздив в італійські держави, Францію і Німеччину, складав доповіді і довідки за діючими політичними питаннями, відповідав за листування. Зате подібна робота, досвід дипломатичної та державної служби стали основою для подальшого створення політичних і соціальних концепцій.

Коли в 1512 році до влади прийшли Медічі, Макіавеллі через розбіжності поглядів і суперечок йде у відставку. Його, ярого республіканця, висилають на рік з міста. Через рік мислителя заарештовують як можливого учасника змови і катують. Нарешті Нікколо помилували і відправляють в маєток Сант-Андреа.

У маєтку у нього був найбільш плідний період творчості. Він написав багато робіт на тему політичної історії, філософії та теорії військової справи. У 1513 році була написана робота, яка увічнила його ім’я у світовій історії – “Державець” («Государь»). Гасло цього трактату – мета виправдовує засоби. У ньому автор торкався питань об’єднання роздробленої Італії в одну сильну державу.

У 1520 році Папа Климент VII викликає Нікколо Макіавеллі і призначає його історіографом. Папа замовив йому написання історії Флоренції. Також йому належить написання пісень, новел, поем і сонетів.

В останні свої роки життя намагався повернутися в політику, але безуспішно. На весні 1527 року його кандидатура як канцлера Флорентійської республіки була відхилена. А 21 червня 1527 року, перебуваючи в рідному селі, мислитель і філософ помер.

Знамениті праці Макіавеллі – «Державець», «Трактат про військове мистецтво», «Міркування з приводу першої декади Тита Лівія», Комедія «Мандрагора», «Історія Флоренції».

Нікколо Макіавеллі цікаві факти

У нього були дві сестри і брат.

Він написав багато робіт на тему політичної історії, філософії та теорії військової справи. Трактат «Державець» – прославив його ім’я.

Філософ і мислитель ніколи не вчився в університеті, поширеної грецької мови не знав. Досконально володів латиною. І це не завадило йому отримати прекрасну освіту, засновану на творах античних авторів, які він читав в оригіналі.

У 1502 році одружився на Маріетті ді Луїджі Корсини, у шлюбі з якою народилося 5 дітей. З дружиною Макіавеллі прожив до кінця життя.

Він був дипломатом. Під час свого перебування на посаді, він провів 23 дипломатичні місії

Офіційно філософ жив у засланні до самої смерті, незважаючи на те, що папа Климент VII вислав йому запрошення на роботу до Флоренції.

Любив грати з безграмотними мужиками в карти, аргументуючи це тим, що дана гра зберігає його мозок від запліснявіння. Також йому було цікаво, як довго життя буде втоптувати його в бруд.

Усі роботи Нікколо Макіавеллі в 1559 році були включені Ватиканською комісією в перший «Індекс заборонених книг».

Макіавеллі був великим письменником. Він писав вірші, карнавальні пісні і комедії. Він також створив основу політичної етики і політики науки.

Оцініть статтю
Додати коментар