Образ Мойсея у мистецтві та літературі

мойсей легенда Твори з укр. літ.

Образ Мойсея у мистецтві та літературі використовується досить часто. Хто з українських письменників використовував образ Мойсея ви дізнаєтеся нижче.

Образ Мойсея у мистецтві та літературі

Мойсей – один з пророків Старого Заповіту. Саме він у книзі “Вихід” сорок років водив євреїв пустелею після чого вивів їх до Знмлі Обітованної. Саме йому Господь дав таблиці з Десятьма заповідями.

Образ Мойсея є одним з монументальних в Біблії, тому його часто використовували в мистецтві. Так, часто писали картини та створювали скульптури, де й зображували Мойсея в різних іпостасях. Найвідомішою скульптурою є створена видатним митцем епохи Відродження Мікеланджело Буонаротті, що має назву “Мойсей”. Найвідомішими картинами є “Мойсей перед палаючим кущем” Доменіко Феті та “Молитва Мойсея” Івана Крамського.

Широко відображено долю Мойсея і в літературі. Так, найвідомішими є поема “Мойсей” французького поета-романтика

Альфреда де Віньї та філософська драма “Мойсей” угорського письменника

Імре Мадача. Також образ великого пророка знаходимо і в творчості Альфреда де Віньї (французька література), Гергарта Гауптманс (німецька література), Юліуша Словацького (польська література), Я. Врхліцького (чеська література).

В Україні образ Мойсея втілено в картині К. Устиянович «Мойсей», що знаходиться у Преображенській церкві у Львові, у поемі М. Голубця «Мойсей Безумний», опері М. Скорика “Мойсей”, (1914), але найповніше цей образ втілено у поемі Івана Франка.

Український письменник двадцять років виношував задум створити поему про Мойсея. Врешті така поема була написана 1905 року. Саме в цій поемі Іван Франко крізь призму страждань і пошуків єврейського народу показав долю українського народу.

Автор – cup_of_flowers

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua від 2 січня 2020 року.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Владислав

    Дуже цікавий матеріал

    Відповіcти