Ольга Кобилянська Цікаві Факти з життя (біографії)

ольга кобилянська цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Ольга Кобилянська цікаві факти з життя (біографії) української письменниці розкажуть багато нового про цю геніальну жінку.

Цікаві факти про Ольгу Кобилянську

Ольга Юліанівна Кобилянська (1863-1942) — українська письменниця, учасниця феміністичного руху на Буковині.

Народилася Ольга Кобилянська у містечку Гура-Гумора у багатодітній шляхетній сім’ї (7 дітей).

Уся родина Кобилянських не володіла українською мовою. З дитинства вона знала досконало польську та німецьку мови, якими розмовляли в її родині. Та як і мати, Ольга згодом вивчила українську.

Ця дівчина була справжньою модницею. Вона мала гарну тонку фігуру, в одязі віддавала перевагу чорному кольору.

Ольга стала однією із найосвіченіших жінок свого часу завдяки самоосвіті.  Вона закінчила лише 4 класи школи, на той час вважалося, що дівчатам знати більше не потрібно. Та Кобилянську це не влаштувало, вона активно навчалася сама.

ольга кобилянськаПисьменниця добре малювала, грала на різних музичних інструментах (а навчилася грати на слух). Любила коней і чудово їздила верхи.

Та мала вона і шкідливі звички – дівчина курила…

Перші вірші та оповідання О. Кобилянська писала німецькою мовою з 13-14 років.

Ольга Кобилянська підписувалася “Кобиляньска”, бо саме таке написання започаткував її батько.

Була особисто знайома з Лесею Українкою, існують навіть чутки про їх роман. Їх дружба тривала 14 років, хоча бачилися вони лише тричі за життя. Подруги часто листувалися.

Вона ще з дитинства мріяла побачити море, але за все життя так його і не здійснилося її бажання.

Вона не любила своїх знімків. Та фотографувалася не так уже й рідко, як на ті часи.

Ольга Кобилянська мала прийомну дитину (позашлюбну доньку одного із братів). Рідна матір покинула дівчинку та відправилась до Відня. Все життя Олена прожила разом з Ольгою, саме її називала матусею. У старості, коли мала сили Кобилянська розповідала чудові казки своїм онукам. Письменниця мала добру пам’ять і могла декламувати твори із «Кобзаря» кілька годин.

За давньою легендою, дівчина, яка знайде едельвейси, буде дуже щасливою і матиме міцну та велику родину. Ольга маленькою дівчиною на крутих схилах назбирала ці квіти, але повір’я так і не справдилося. Але цей гербарій був завжди з нею, хоча і не приніс їй щастя. Особисте життя письменниці було нещасливим. Ольга Кобилянська дуже кохала Йосипа Маковея, але той не відповів їй тим же почуттям.

Коблилянська сама заробляла собі на життя, на власні кошти купила будинок (чим неймовірно пишалася). У 70 років вона стала фанаткою німого кіно. Тоді, у 30-х роках вона мешкала в Чернівцях і не пропустила жодної кіноновинки. Ходила зі своїми подругами і сама за них платила.

Основні книги для життя від Ольги Кобилянської:  Євангеліє, «Фауст» Гете та твори Т.Шевченка.

Улюблена порада письменниці – завершувати кожен день книгою.

Померла О. Кобилянська 21 березня 1942 р. в Чернівцях

Найвідоміші твори Ольги Кобилянської, які вважаються класикою української літератури – «У неділю рано зілля копала», «Земля», «Царівна», «Ніоба», «Юда», «Людина».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Ольгу Кобилянську.

Оцініть статтю
Додати коментар