Особливості Японії

Географія

Реферат про Японію на українській мові розповість про особливості Японії, її географічного положення, економіки, політики та культури.

Японія особливості країни

Японія є острівною країною. Вона розташована на дугоподібному архіпелазі із загальною площею 377,4 тис. км2. Таке географічне положення островів Японії визначило другу назву країни – Країна висхідного сонця.

Східні кордони омиваються водами Тихого океану. Південна сторона омивається Східно-Китайським морем, північна – хвилями Охотського моря, а західна Корейською протокою і Японським морем. Характерна особливість Японії в тому, що, не дивлячись на свої малі розміри, країна є найбільш густонаселеною в світі. Тут живе більше 127 млн. чоловік. У столиці держави – Токіо, мешкає 13,5 млн. жителів.

Особливості економіки Японії

Економіка Японії вважається однією з найкращих. Країна входить в топ-5 держав за темпами зростання ВВП, промисловості та автомобілебудування

Особливості економіки Японії:

  • Головна галузь економіки – автомобілебудування. Найбільші постачальники автомобільної продукції Судзукі, Тойота, Хонда, Нісан, Мазда та Міцубісі.
  • Швидкими темпами розвивається робототехніка. Тут створені новітні дослідницькі центри, проводяться зміни в навчанні і підготовці кадрів. Так з’явилися унікальні розробки в галузі атомної енергетики, фізики та робототехніки.
  • У сільському господарстві основний напрямок – вирожування рису.
  • Традиційна галузь країни висхідного сонця – це рибальство.
  • В країні практично немає запасів природних копалин, тому більшу частину сировини вона ввозить з інших країн.
  • Нафту купують в Саудівській Аравії, вугілля в Індонезії, Австралії та Китаї.
  • Високий рівень життя.
  • Регулювання країною боргу Японії. Особливість – розподіл позики між громадянами. Так уряд управляє ним в залежності від економічної ситуації.
  • Низький показник безробіття.
  • Розвиненість інфраструктури.

Політичні особливості Японії

Японія є конституційною монархією з обмеженою владою імператора. Імператор – це формальний глава країни. Згідно з Конституцією він «символ держави і єдності народу».

Влада знаходиться в руках прем’єр-міністра і виборних членів парламенту, а верховна влада належить народу. Імператору поклали місію в дипломатичних справах. Сьогодні японським імператором є Акіхіто, а наслідним принцом Японії – Нарухіто.

Законодавча влада. Представлена ​​вона двопалатним парламентом. Парламент складається з Палати представників з 480 депутатів, яких обирають кожні 4 роки. Палата радників складається з 242 депутатів, які обираються раз в 6 років. Голосувати можна з 20-ти річного віку. Голосування таємне. Цікаво, що з 1955 року при владі перебуває ліберально-консервативна партія.

Главою уряду є прем’єр-міністр. Його назначає імператор. Також він очолює Кабінет міністрів. Прем’єр-міністр звільняє і призначає державних міністрів.

Судова система чотирьохрівнева – верховний суд і три рівні низових судів. Основа статутного права представлена ​​збіркою законів і називається «Шість кодексів».

Особливості культури Японії

Особливості культури Японії дуже різноманітні і варто просто поглянути на національні традиції:

Місцева культура орієнтована на колективізм. Громадяни тісно прив’язані до членів сім’ї і товаришів по службі. У колективі панує ієрархічність. Кожна людина тримається свого місця, дотримуючись субординації по відношенню до вищих за посадою.

Японці дуже працелюбні і старанні в роботі. Жителі Японії спражні трудоголіки. У країні навіть є окрема назва поняття – «Кароса» (смерть від перевтоми на роботі).

Громадяни люблять споглядати захід над Фудзіяма, квітучі дерева сакури, бездоганність ліній каліграфії. Тобто вони небайдужі до всього естетичного. Така спрямованість дала початок розвитку бонсая, ікебани, чайної церемонії.

В Японії суп п’ють, а не їдять ложкою.

Тут не прийнято курити в офісах, громадських місцях, на платформах і станціях залізниці. Також не можна курити в автомобілях і будинках без дозволу господаря.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які особливості Японії.

Оцініть статтю
Додати коментар