Перикл: цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти про Перікла, про життя афінського державного діяча, одного з «батьків-засновників» афінської демократії, про життя знаменитого оратора і полководця Ви дізнаєтеся нижче.

Перикл: цікаві факти

Перікл виріс в давньогрецькому місті Афіни. Його сім’я була багатою, а його батько, Ксантіпп, був генералом. У Перикла були одні з кращих вчителів в Афінах. Він любив вчитися і особливо йому подобалися такі предмети, як музика, політика, етика і філософія.

Перікл насолоджувався товариством філософів Протагора, Зенона Елеа і Анаксагора. Анаксагор, зокрема, став його близьким другом і справив на нього великий вплив.

Він також був дуже близьким другом драматурга Софокла.

Перікл підтримував розвиток мистецтва. Він спонсорував драматурга Есхіла і його п’єсу «Перси». У п’єсі розповідається про те, як Афіни перемогли персів в битві при Саламіні. П’єса мала успіх і допомогла Периклу стати популярною фігурою в Афінах.

Перікл вважав, що мистецтво було для всіх. Таким чином, він використовував муніципальні кошти для субсидування бідних афінян, щоб вони теж могли насолоджуватися грецькими драмами.

Найвідомішим будівельним проектом Перикла був Парфенон на Акрополі. Ця прекрасна споруда була храмом богині Афіни. Він був побудований між 447 р до н.е. і 438 м до н.е. Для будівництва потрібно більше 20 тисяч тонн мармуру.

Золотий вік Афін часто називають «століттям Перікла».

Протягом більше 20 років Перікл керував багатьма експедиціями, в основному морськими. Будучи завжди обережним, він ніколи не вступав з власної ініціативи в битву, пов’язану з великою невизначеністю і небезпеками.

Перікл завжди старанно готувався до своїх виступів і перед виходом на трибуну завжди молився Богам, щоб не вимовити жодного недоречного слова.

Перікл майже завжди зображується в шоломі.

У Перикла було прізвисько «Олімпійський».

Сьогодні невідомо, ким була дружина Перикла, але ми знаємо, що у нього було два сини.

Одного разу він сказав: «Свобода – це надійне надбання тих, хто має сміливість захищати її».

Перікл помер під час епідемії чуми.

Оцініть статтю
Додати коментар