Пітер Брейгель старший біографія та цікаві факти

Художники

Пітер Брейгель старший біографія та цікаві факти з життя голландського живописця викладено в цій статті.

Пітер Брейгель Старший коротка біографія

Майбутній художник з’явився на світ в 1525 році. Місце, де народився Пітер Брейгель Старший – це містечко Бреда (згідно з іншою версією село Брейгель) в Нідерландах. Точної дати народження невідомо. Його творча діяльність починалася з графіки: спочатку він навчався у Ван Алста, а після для видавця гравюр Кока створював малюнки.

У період 1551-1553 років здійснює поїздку до Італії. Паралельно з цим визначається його творча індивідуальність як художника. У 1551 році його обирають в члени професійного мистецького об’єднання – Гільдію святого Луки, що знаходиться в Антверпені.

На початку 60-х років XVI століття відбуваються зміни в особистому житті Брейгеля. Він пов’язує себе узами шлюбу в 1563 році з Марією Кук, дочкою свого колишнього вчителя і наставника Альста. Це дозволило йому домогтися більш високого становища в суспільстві і обзавестися корисними знайомствами. Подружжя влаштувалися в Брюсселі. Перед художником відкрилися нові можливості, так як в столиці жили багаті вельможі і короновані особи, які могли стати його покровителями. Тут Пітер почав писати свої картини в новій манері, далекій від панівної стилістики і принципів композицій.

Пітер Брейгель Старший ще не знав, що йому залишилося жити всього 6 років. Але за цей відносно короткий період йому вдалося створити багато шедеврів. Серед його замовників значилися великі особистості: кардинал Антуан Перрен де Гранвела, банкір Ніколас Іонгелінк. У перші роки він створив знамениту сьогодні серію картин «Місяці».

Творчість Пітера Брейгеля Старшого більшою мірою була присвячена зображенням природи, селу і його жителям, біблійним персонажам. Пізніші твори випромінюють песимістичні роздуми про людину, яка втратила волю до протистояння і боротьби, а також пасивно йде за долею.

Помер голландський художник в Брюсселі 5 вересня 1569 року.

Знамениті картини Брейгеля – «Битва Масляної і Посту», «Фламандські прислів’я», «Несення хреста», «Побиття немовлят», «Поклоніння волхвів», «Перепис у Віфлеємі», «Проповідь Іоанна Хрестителя», «Звернення Савла», «Жнива »,« Притча про сліпих »,« Падіння Ікара »,« Вавилонська вежа »,« Вино на святі святого Мартіна »,« Проповідь святого Іоанна Хрестителя »,« Країна ледарів »,« Каліки »,« Три солдата »,« Сорока на шибениці »,« Селянське весілля », «Руйнівники гнізд»,«Селянський танець»,«П’яницю заштовхують в свинарник».

Пітер Брейгель Старший цікаві факти

Спочатку прізвище художника писалася як Brueghel, але з 1559 художник став підписувати свої творіння Bruegel.

Він ніколи не писав оголених фігур і замовних портретів, незважаючи на те, що йому надходили такі пропозиції від багатих замовників.

Прізвище Пітера Брейгеля Старшого звучало як Мужицький. Він отримав таке прізвисько, щоб художника не плутали з його сином, який також малював картини.

Головними героями його картин був простий люд і селяни.

У Пітера Брейгеля Старшого з його дружиною було троє дітей. Коли він помер, старшому синові було всього 5 років

До 20 століття збережено 45 живописних полотен майстра і багато ескізів. З усіх картин, які збереглися, близько третини має Музей історії мистецтв у Відні.

Оцініть статтю
Додати коментар