Поль Гоген творчість та цікаві факти

Художники

Поль Гоген творчість та цікаві факти з життя французького художника, графіка і гравера викладені в цій статті.

Поль Гоген коротка біографія

Талановитий художник народився 7 червня 1848 року в родині політичного журналіста в Парижі. Сім’я Поля в 1849 році переїхала жити в Перу. Там вони планували залишитися назавжди. Але після смерті батька Гогена, вони і матір’ю переїхали в Перу. Тут хлопчик жив до 7-річного віку. Потім мати відвезла його до Франції. Гоген навчився французької мови і виявив здібності до багатьох предметів. Юнак хотів вступати в морехідне училище, але, на жаль, конкурс не пройшов.

Але так захопившись ідеєю про море, Поль відправився в кругосвітнє плавання на посаді помічника лоцмана. Повернувшись з подорожі, він дізнався сумну новину – померла його мати.

У 1872 році Гоген отримав посаду брокера біржі в Парижі. Паралельно зайнявся фотографією і колекціонуванням сучасного живопису. Саме це хоббі підштовхнула його до занять мистецтвом.

У 1873 році Гоген робить перші спроби писати пейзажі. Захопившись імпресіонізмом, він бере участь у виставках і завойовує авторитет. Одружився з датчанкою. У їх шлюбі народилося 5 дітей, але у віці 35 років він кидає сім’ю, вирішивши присвятити себе мистецтву.

У 1887 році Поль вирішує відпочити від цивілізації і відправляється мандрувати. Через рік він повертається в Париж і разом з Емілем Бернаром, своїм другом, він висуває синтетичну теорію мистецтва. В її основі неприродні площині, кольору і світла. Написані картини в стилі нової теорії користувалися популярність і художник, продавши велику кількість своїх творінь, відправився в Таїті. Тут він приступає до написання автобіографічної новели.

У 1893 році Гоген повертається до Франції. Але нові роботи не вразили публіку, і грошей він зміг заробити зовсім не багато. Щоб знайти своє натхнення він знову їде до моря, продовжуючи малювати.
Останні роки художника були затьмарені важким захворюванням – сифілісом. Душевні терзання мучили його душу, і він намагався накласти на себе руки в 1897 році. Помер Поль Гоген в 1903 році на острові Хіва-Оа.

Поль Гоген цікаві факти

Дитячі роки Поль провів в Перу, пронісши крізь роки любов до тропічних країн і екзотики.

Поль мав славу процвітаючого ділка на біржі. Але улюбленим хоббі був живопис. Але фінансова та економічна криза розставила всі акценти в житті.
Поль Гоген з легкістю змінював матеріал і техніки роботи. Серйозно захоплювався різьбленням по дереву. Дуже часто художнику бракувало грошей і йому нема за що було купити навіть фарби. Тоді Поль брався за дерево і ніж. Він прекрасно опанував цю справу, навіть двері свого будинку Гоген прикрасив дивовижними різьбленими панелями.

Дружині Поля на момент шлюбу виповнилося лише 13 років.

Цікаво, що Гоген не мав художньої освіти.

У 2011 році в Національній галереї Вашингтона, американка Сюзан хотіла зірвати картину художника «Дві таітянкі» зі стіни. Вона була твердо впевнена, що цей художньої твір – це втілення зла.

Неназваний катарський покупець в 2015 році купив картину Поля «Коли весілля?», за величезну суму – 300 млн. доларів. Вона отримала статус найдорожчої картини.

Оцініть статтю
Додати коментар