Поль Верлен цікаві факти

поль верлен Цікаві факти про відомих людей

Поль Верлен цікаві факти з життя (біографії) французького поета розкажуть про таланти, захоплення та характер митця.

Цікаві факти про Поля Варлена

Поль Марі Верлен (1844-1896) — французький письменник, поет, символіст.

Народився 30 березня 1844 року в містечку Мец у небагатій сім’ї військового інженера, який рано помер. Матір — дочка багатого цукрового фабриканта, одна виховувала дитину.

У 1851 році Верлен навчався у Парижі, в приватному пансіоні Ландрі. Згодом Верлен продовжив навчання в паризькому ліцеї Бонапарта. У 1862 році, склавши іспит на звання бакалавра, слухав лекції в училищі правознавства. Проте навчання тривало недовго.

З самого дитинства він проявляв здібності до писання віршів.

Перший друкований вірш Верлена – “Пан Прюдом”.

У 1870 році одружився з 16-річною Матильдою Моте. В Парижі йому довелося пережити репресії та кривавий терор, тривалий час переховуючись. Так він заохотився до алкоголю.

Фатальну роль у цьому відіграла і дружба з Рембо. У серпні 1871 року юний Рембо надсилає Верлену листа з віршем «П’яний корабель», а потім приїжджає до нього в Париж. Їхні стосунки були бурхливими та сповненими драматизму. Зблизившись із Верленом Рембо став його постійним супутником, завсідником гулянок у кафе. З часом між ними відбувається кілька суперечок і примирень, аж поки в липні 1873 року не вибухає кульмінаційна сварка. Верлен стріляє в Рембо з револьвера й легко ранить його в руку, за що його заарештовують, а згодом засуджують до двох років ув’язнення.

На волю поет вийде тільки в січні 1875 року, тому першим виданням «Романсів без слів» (1874) він керує з в’язниці. По виході з в’язниці у світосприйнятті поета відбувся справжній переворот — він навернувся в католицтво.

Улюбленим місце в Парижі було кафе «Чорний кіт», Поль Верлен був одним з постійних клієнтів. Також поет входив до списку постійних клієнтів ще одного паризького закладу «Моторний кролик».

«Екс-ле-Бен» – відомий термальний курорт Франції. У місті часто бували письменники і знаменитості, кілька разів сюди приїздив і Верлен.

Помер Поль Верлен 1896 року в лікарні від запалення легень.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Поль Верлена.

Оцініть статтю
Додати коментар